عدم پاسخگویی شورای نگهبان، کار را به جایی رساند که جمع بزرگی از نمایندگان و نامزدها ردصلاحیت می شوند

ساعت24-هر خطا و اشتباهی یا از نقاط کوچک و کژی‌های اندک آغاز شده و یا با توجیهات عجیب در دوره بحران و تعجیل، لباس تحقق پوشیده است.

نظارت استصوابی شورای نگهبان نیز به تدریج و در شرایطی ویژه روی داد و علی‌رغم نقدها و مخالفت‌های فراوان از یک دوره خاص آغاز شد.سپس رفته رفته بر دامنه آن افزوده شد و عدم پاسخگویی حقوقی و سیاسی، کار را به جایی رساند که اینک بدون تفکیک جرایم، اتهامات مالی و اخلاقی به جمع بزرگی از نمایندگان موجود در مجلس و نامزدهای جریان‌های بزرگ سیاسی کشور وارد می‌آورند.

عدم التزام هم یک جواز کلی و فاقد مصداق مشخص است و آیا فرزند شهید مطهری و شهید صادقی که خون پدران ایشان فدیه انقلاب ما بوده است، به دلیل تفاوت رأی و نظر و خط مشی سیاسی باید رد صلاحیت شوند؟ اینان به چه چیز التزام ندارند و به چه گناهی باید رد صلاحیت شوند؟

اما فراتر از نظارت در مرحله ثبت‌نام انتخاباتی و رقابت اولیه در مجلس مدعای نظارت بر نمایندگان در دوران نمایندگی و رفع و دفع هرگونه مصونیت سیاسی،علاوه بر اینکه دخالت بخشی از قوه مقننه در امر قضا و قوه قضائیه است، شجاعت و استقلال مجلس و روح متکثر انتقادی نمایندگان را از بین می‌برد.

امیدواریم با بازگشت به اصول و مجاری اصلی انقلاب، جمهوریت و اسلامیت نظام، مجلسی قدرتمند و دارای بار تخصصی و روح انتقادی و منتخب واقعی مردم را در بهارستان شاهد باشیم.

اطلاعات

کد خبر 479402

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.