جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰

شانس قهرمانی پرسپولیس چند درصد است؟

ساعت 24-پرسپولیس قهرمان نیم‌فصل اول لیگ برتر شد و حالا با کادر جدید برای پوکر قهرمانی تلاش می‌کند. این تصور که قهرمان نیم‌فصل می‌تواند قهرمان پایان فصل هم باشد این روزها در ذهن هواداران پرسپولیس به سؤالی تبدیل شده که برای جوابش باید تا پایان فصل صبر کرد، اما احتمال این اتفاق را باتوجه به فصل‌های قبل لیگ برتر بررسی می‌کنیم تا مشخص شود سرخپوشان چقدر شانس دارند؟

۵۰ درصد
وقتی نگاهی به لیست تیم‌های قهرمان نیم‌فصل اول می‌اندازیم ۹ تیم قهرمان نیم‌فصل جشن قهرمانی پایان فصل را هم برپا کردند و ۹ تیم هم در آخر فصل ناکام ماندند. با توجه به این نتایج می‌توان گفت شانس قهرمان نیم‌فصل برای قهرمانی در پایان فصل حدود ۵۰ درصد است.
۷۵ درصد
پرسپولیس پیش از این چهار بار قهرمان نیم‌فصل اول لیگ برتر شده از این ۴ تجربه تنها در لیگ سیزدهم نتوانست قهرمانی را کسب کند و این یعنی سرخپوشان تهرانی ۷۵ درصد از قهرمانی‌های نیم‌فصل را به قهرمانی پایان فصل تبدیل کردند.
صفر درصد
یحیی گل‌محمدی از لیگ هشتم مربیگری را در صبا آغاز کرد و در میان این سال‌ها سری هم به لیگ یک زد، اما یحیی در تمامی تیم‌هایی که هدایت آن‌ها را برعهده داشت نه در نیم‌فصل اول و نه در پایان فصل قهرمانی را تجربه نکرده است.
۳۰ درصد
سپاهان نزدیک‌ترین رقیب پرسپولیس در نیم‌فصل اول بود و هفته‌های زیادی را هم در صدر جدول حضور داشت. سهم سپاهانی‌ها ۳ بار غافلگیری در قهرمان نیم‌فصل است. با این حساب ۳۰ درصد غافلگیری‌ها به سپاهان اختصاص دارد که باز هم می‌تواند گوی سبقت را از پرسپولیس برباید و در پایان فصل برای چهارمین بار قهرمان نیم فصل اول لیگ برتر را غافلگیر کند و قهرمان شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s