شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۸

ادعای عربستان: به دنبال یک راهکار سیاسی در یمن هستیم

ساعت24-وزیر خارجه عربستان مدعی شد که ریاض به دنبال یافتن یک راهکار سیاسی در قبال موضوع یمن است.

 به نقل از العربیه، ابراهیم العساف، وزیر خارجه عربستان سعودی در سخنرانی خود در اجلاس امنیتی مونیخ، ادعاهای ضدایرانی و بی‌اساس سران سعودی را تکرار کرد. وزیر خارجه عربستان گفت که همه طرف‌ها و نه فقط عربستان، باید در یافتن راه حل یمن، تلاش کنند.

ابراهیم العساف در مونیخ

وی ضمن اتهام‌زنی به جنبش انصار الله یمن گفت که امیدوار است حوثی‌ها به منافع یمن و نه ایران توجه کنند.

عساف در ادامه بدون اشاره به تجاوز پنج ساله رژیم سعودی علیه مردم مظلوم یمن و کشتار زنان و کودکان یمنی، مدعی شد: «موضع ما در یمن همیشه حامی یک راه حل سیاسی بوده است.»

وزیر خارجه عربستان همچنین مدعی شد: «راه حل سیاسی در یمن را از طریق گفت‌وگو تحت نظارت سازمان ملل، به پیش می‌بریم.»

ابراهیم العساف، در ادامه به اتهام‌زنی‌های بی‌اساس علیه ایران پرداخت و مدعی شد: «ایران درگیر رفتارهای بی پروا شده و اقتصاد جهانی را تهدید می‌کند. پیام ما به ایران این است که ابتدا قبل از بحث درباره هر چیز دیگری، رفتار را تغییر دهید. تا این لحظه هیچ ارتباط مستقیمی با ایران وجود ندارد.»

وزیر خارجه عربستان در ادامه از ارتباط تنگاتنگ عربستان و آمریکا گفت و تاکید کرد که ریاض روابط تاریخی با آمریکا دارد و به دنبال ارتقاء این روابط است. العساف گفت که ابزارهای خوبی برای گفت‌وگو با کنگره آمریکا در عربستان وجود دارد.

باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s