یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

شهر در دست دستفروشان

خبر

ساعت 24-در روزهای منتهی به پایان سال، خیابان‌ها چنان مملو از دستفروش است که گاهی تردد برای شهروندان را سخت و ناممکن می‌کند. این در حالی است که شهرداری نیز در این روزها به فکر ساماندهی این گروه می‌افتد تا کمی از بار مشکلات آن کم کند.

در همین باره مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره ساماندهی دستفروش‌ها نیز گفت: شرکت ساماندهی مشاغل سیار حلقه دوم این مسئله است و در حلقه اول باید شرکت شهربان و حریم‌بان نسبت به انضباط شهری اقدام کند. تعدادی از افراد شناسایی شده‌اند که واقعاً دستفروش هستند و برای این موارد به مناطق 22گانه نامه ‌فرستاده‌ایم و دستور دادیم، شهرداری‌ها در هر منطقه محل‌هایی را در اختیار ما قرار دهند و بر اساس آمار اعلامی محل‌هایی را به این افراد تحویل دهیم.

او با بیان اینکه امکان ساماندهی تمامی دستفروشان وجود ندارد، اظهار داشت: چرا که این کار شدنی نیست و قانون نیز این اجازه را به ما نمی‌دهد، ضمن اینکه همه این افراد دستفروش نیستند؛ برخی مغازه‌دارانی هستند که سطح خیابان را اشغال کرده‌اند یا عده‌ای مافیای این کار هستند و سطح خیابان را به همدیگر اجاره می‌دهند و باید ساماندهی آنها انجام گیرد، اما بعد از اقدام شهربان ما در حلقه دوم قرار داریم و اقدامات را انجام می‌دهیم.

تحصیلی گفت: عده‌ای کاسب نیستند و با زور و گردن‌کلفتی خیابان‌هایی را گرفته‌اند و به عده‌ای دیگر اجاره می‌دهند، با این موارد مانند قبل برخورد می‌کنیم. در این مسئله پلیس نیز دخیل است و شرکت شهربان تمام متخلفان و مافیای دستفروشی را شناسایی کرده و به پلیس ارائه داده است، اما به دستفروشانی که به این شغل نیازمند هستند، حتماً کمک خواهیم کرد. مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: عده‌ای با زور و گردن‌کلفتی خیابان‌های شهر را به عده‌ای دیگر اجاره می‌دهند. حمیدرضا تحصیلی، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره ادامه روند قیمت‌گذاری‌های غیرمتعارف کیوسک‌های مطبوعاتی گفت: متأسفانه عده‌ای خاص در بعضی از نقاط قیمتی را برای کیوسک‌های مطبوعاتی در فضای مجازی اعلام می‌کنند که غیرواقعی است. برای مثال چند وقت پیش قیمت سه‌میلیاردی برای یک کیوسک مطبوعاتی در اندرزگو در فضای رسانه‌ای منتشر شد و به دلیل تخلف آن کیوسک جمع‌آوری و به پارکینگ انتقال داده شد.

او با اشاره به تنظیم لایحه‌ای برای ساماندهی کیوسک‌های مطبوعاتی گفت: برای ساماندهی کیوسک‌های مطبوعاتی لایحه‌ای تنظیم و تقدیم شورای شهر شد و منتظریم تا در صحن شورای شهر مطرح شود. در این لایحه افزایش اجاره‌بهای کیوسک‌های مطبوعاتی با هماهنگی اتاق اصناف و اتحادیه شکل گرفت و این‌گونه نیست که به تنهایی این کار را انجام دهیم. بحث قراردادها نیز در حال تنظیم و به‌روزرسانی است، بنابراین منتظر مصوبه شورای شهر هستیم تا قرارداد و مسئله هزینه و درآمدها مشخص شود.

تحصیلی ادامه داد: در اجرای این طرح از نرم‌افزاری که آماده بهره‌برداری است، استفاده خواهیم کرد. بر این اساس یک بارکد روی بدنه کیوسک‌ها نصب می‌شود و مشخصات مالک و آدرس کیوسک را مشخص می‌کند. همه این اطلاعات روی سایت شرکت ساماندهی مشاغل سیار نیز دیده می‌شود تا همه به صورت شفاف از وضعیت کیوسک‌های مطبوعاتی مطلع شوند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با تأکید بر اینکه هوشمندسازی در کیوسک‌های مطبوعاتی یک تغییر بسیار مهم است که قرار است اتفاق افتد، تصریح کرد: در این طرح کیوسک‌های مطبوعاتی می‌توانند به عنوان مرجعی برای ارائه انواع خدمات از جمله دستگاه خودپرداز، شارژ موتورسیکلت، نصب مانیتور و پنل‌های خورشیدی مورد استفاده قرار گیرد.

توسعه ایرانی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s