یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳

۴۵۰ مظنون تروریست در ترکیه بازداشت شدند

ساعت24-وزارت کشور ترکیه اعلام کرد، در عملیات ضد تروریستی نیروهای پلیس این کشور طی پنج روز گذشته ۴۵۰ مظنون بازداشت شدند.

مقام‌های ترکیه امروز یکشنبه از عملیات گسترده نیروهای امنیتی و پلیس در ۳۷ استان این کشور و بازداشت صدها مظنون به عضویت در گروه‌های تروریستی خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، در ادامه مقابله آنکارا با اعضای سازمان تروریستی «پ‌ک‌ک» و گروه‌های حامی آن وزارت کشور ترکیه بیانیه‌ای درباره عملیات گسترده پلیس علیه مظنونان تروریست منتشر کرد.

طبق اعلام این وزارتخانه، طی عملیات پنج روز گذشته نیروهای امنیتی ترکیه در ۳۷ استان ۴۵۰ نفر از مظنونان به عضویت در پ‌ک‌ک و یگان‌های مدافع خلق دستگیر شدند.

وزارت کشور ترکیه همچنین از ضبط و توقیف مقادیری مهمات، تسلیحات و برخی اسناد از این مظنونان بازداشت شده خبر داده است.

ترکیه آمریکا و اتحادیه اروپا بیش از ۳۰ سال است که پ‌ک‌ک را سازمان تروریستی شناخته‌اند. به گفته مقام‌های آنکارا، پ‌ک‌ک طی سال‌های اخیر ۴۰۰۰۰ نفر از مردم ترکیه را کشته‌اند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s