چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳

بیانیه سفارت آمریکا درباره حمله به معترضان عراقی

ساعت24-آمریکا ضمن تاکید بر پایندی به روابط خود با عراق، از دولت این کشور خواست تا به "اقدامات جنایتکارانه علیه تظاهرکنندگان صلح‌جو" پایان دهد.

به گزارش سومریه نیوز، سفارت آمریکا در بغداد در بیانیه‌ای اعلام کرد، دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاوردور که در هجدهم فوریه به منظور بررسی روابط میان آمریکا و عراق به بغداد سفر کرد، گفت: در جریان دیدار با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر، برهم صالح، رئیس جمهور و محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق، بر اهمیت روابط میان آمریکا و عراق و همکاری بی‌وقفه برای حمایت از عراقی شکوفا، با ثبات و دموکرات تاکید شد.

شنکر حملات علیه تظاهرکندگان صلح‌جو را محکوم کرد و از دولت عراق خواست تا به این "اقدامات جنایتکارانه" پایان و جنایتکاران را به دادگاه ارجاع دهد.

معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاوردور بر همکاری قوی و مستحکم آمریکا با نیروهای امنیتی عراق که "حاکمیت عراق را تقویت می‌کند" و در تحقق هدف مشترک دو کشور در راستای شکست سازمان‌های تروریستی مانند داعش کمک می‌کند، تاکید کرد.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s