پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴

زلزله قطور، ۱۲۷ مصدوم داشت

ساعت24-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی در جلسه مدیریت بحران زلزله قطور خوی آخرین اقدامات انجام شده را تشریح کرد.

 آیدین رحمانی گفت:  از مجموع ۱۲۷ مصدوم زمین‌لرزه‌های رخ داده در قطور و سلماس ۶ نفر در بیمارستان بستری هستند و بقیه افراد سرپایی مداوا شدند.

وی افزود: تا به امروز ۴۹۰۹ عدد چادر، ۴۰۲۲ والور و ۴۳۴۸ بسته غذایی ۷۲ ساعته در بین مردم توزیع شده است.
وی ادامه داد: از سایر استانها نیز بیش از ۳۰۰۰ چادر و ۴۰۰۰ بسته غذایی به منطقه ارسال شده است.
رحمانی خاطرنشان کرد: کمیته ساماندهی احشام زنده و تعیین تکلیف احشام تلف شده برگزار شد و در ۳ روستا با ایجاد ۷ واحد نگهداری ۱۱۰۰ واحد دام زنده ساماندهی شدند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی افزود: براساس ارزیابی صورت گرفته توسط بنیاد مسکن ۴۰۰۰ واحد نیاز به بازسازی دارند که ۳۷۰۰ واحد روستایی و ۳۰۰ واحد نیز در شهر قطور هستند و ۱۳۰۰ واحد مسکونی نیز نیاز به تعمیر دارند ضمن اینکه ۳۷۰۰ واحد تاسیسات دامی و ۲۱۰ واحد تجاری و آموزشی و فرهنگی نیز نیاز به بازسازی دارند.
رحمانی گفت: ۶ اکیپ دامپزشکی در محل حضور دارند و تا به امروز نسبت به بررسی موضوعات مربوطه و نیز در ۷ روستای اصلی و هدف نسبت به جمع آوری ۲۵۵ راس دام تلف اقدام شده است.
وی ادامه داد: با تدبیر مقام عالی استان همه واحد های مسکونی نوار ۲۰ کیلومتر مرزی بیمه هستند و تیم های تخصصی در حال ارزیابی خسارت هستند.
وی در خاتمه گفت: از مجموع واحدهای آموزشی در مناطق زلزله زده ۲ مدرسه نیاز به بازسازی و ۳ مدرسه نیز نیاز به مقام سازی دارند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s