پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰

۳ بازیکن سپاهان در سطح لیگ پرتغال هستند

ساعت24-نمایش سه لژیونر ایرانی در لیگ پرتغال توجه استعدادیاب‌های این کشور را به بازیکنان ایرانی جلب کرده است.

 اخیرا سایت معتبر ابولا مصاحبه‌ای با میگل تکسیرا مربی پرتغالی سپاهان انجام داده و از او در مورد نمایش مهرداد محمدی، مهدی طارمی و امیرعابدزاده سوال شده است.

تکسیرا که در لیگ هفدهم مهرداد محمدی در سپاهان شاگردش بوده و عمکرد طارمی را نیز در پرسپولیس بار‌ها از نزدیک مشاهده کرده است، با تمجید از نمایش‌های این دو در لیگ پرتغال و البته مقایسه شرایط تیم‌های ریوه آ و آوس در جدول رده بندی می‌گوید: «محمدی و طارمی قبلا هم عملکرد خیلی خوبی داشتند و نمایش آن‌ها در پرتغال من را سورپرایز نکرد. چیزی که آن‌ها ارائه کرده اند، سبب می‌شود تا پیشنهادات خوبی از تیم‌های پرتغالی و همینطور دیگر لیگ‌هایی اروپایی دریافت کنند. البته این خیلی بد است که تیم آوس در انتهای جدول رده بندی حضور دارد و این به مهرداد محمدی کمک نمی‌کند. طارمی، اما به باشگاه خوبی رفته که یکی از بهترین مربیان پرتغال را در اختیار دارد و آن‌ها از ثبات خوبی برخوردارند و این به طارمی کمک زیادی می‌کند.»
مربی پرتغالی سپاهان معتقد است انتقال موفق این سه بازیکن باعث شده تا حالا شرایط برای دیگر بازیکنان ایرانی در این مسیر هموارتر شود.

تکسیرا در ادامه به سه بازیکنی از سپاهان اش:اره می‌کند که توانایی بازی در لیگ پرتغال را دارند و در مورد آن‌ها اینطور توضیح می‌دهد: «ما سه بازیکن در سپاهان داریم که می‌توانند در لیگ پرتغال بازی کنند و مهم‌تر عملکردی است که آن‌ها در لیگ قهرمانان آسیا از خود نشان داده اند. من در مورد دروازه بان ۲۴ ساله‌مان پیام نیازمند صحبت می‌کنم که خیلی به بازی کردن در لیگ پرتغال نزدیک است. هافبک میانی ما سروش رفیعی بسیار تکنیکی و با تجربه است و عملکردی بالاتر از متوسط دارد. در نهایت سومین بازیکن محمد محبی بازیکن تیم المپیک ایران است که دو گل هم در بازی‌های ملی به کامبوج زد. من باور دارم که این سه بازیکن شما را در پرتغال ملاقات خواهند کرد.»

گفتی است تیم آوس که مهرداد محمدی در آن توپ می‌زند، در رتبه هجدهم جدول هجده تیمی مسابقات قرار دارد، ولی تیم ریوه آ که طارمی نقش مهمی در موفقیت‌های این تیم داشته، رتبه پنجم را با کسب ۶۸ امتیاز به خود اختصاص داده است. در نهایت امیرعابدزاده سومین لژیونر فوتبال ایران در پرتغال است که که تیمش یعنی ماریتیمو با ۲۴ امتیاز در رتبه پانزدهم جدول رده بندی قرار دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s