جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵

آماده‌ باش مدیریت بحران در پی بارش‌های اخیر

ساعت24-سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از آماده باش ادارات کل مدیریت بحران استان‌های کشور خبر داد.

علی بختیاری در برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه طبق آخرین گزارش سازمان هواشناسی، بارش باران شدید و رعدوبرق برای تقریبا تمامی مناطق کشور تا روز دوشنبه پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: آماده باش خطاب به ادارات کل مدیریت بحران استان‌های سراسر کشور صادر شده‌ است.

وی ادامه داد: توصیه شده است که ستادهای مدیریت بحران استان‌ها و شهرستان‌ها جهت هماهنگی و تقسیم کار تشکیل شود و اطلاع رسانی مستمر از طریق رسانه‌های رسمی، ملی و محلی انجام شود.

بختیاری همچنین گفت: اقدامات پیشگیرانه شامل لایروبی، بازگشایی مسیل‌ها و استقرار ماشین‌آلات و نیروها در نقاط پرخطر جهت آمادگی لازم  برای اقدام به‌موقع در دستور کار قرار دارد.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: بررسی‌هایی که در خصوص نحوه جان باختن افراد در جریان‌ بارش‌های هفته گذشته انجام دادیم نشان می‌دهد که چهار نفر از این افراد کوهنوردانی بودند که هنگام بازگشت، گرفتار سیل شدند و شش نفر دیگر نیز افرادی بودند که قصد عبور از رودخانه با خودرو را داشتند. بنابراین تاکید می‌کنم مردم هشدارهای مسئولان و ستاد مدیریت بحران را جدی بگیرند.

وی ادامه داد: همچنین اطلاع داشته باشید که امکان عبور با خودرو از درون رودخانه‌های تند سیلابی با عمق بیش از ۳۰ سانتی‌متر وجود ندارد و در صورت مواجه شدن با چنین شرایطی باید فورا از حاشیه رودخانه دور شوید.

بختیاری در پایان با اشاره به احتمال وقوع رعدوبرق تاکید کرد: مردم و به‌خصوص عشایر در مناطق کوهستانی در زمان بارش‌ها در فضای باز قرار نگیرند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s