جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶

نفت دوباره جان می گیرد؟

ساعت24-رویترز نوشت: پس از اینکه دولت ها در سراسر جهان متعهد شدند تا سرمایه بزرگی به بازار تزریق کنند، قیمت نفت افزایش یافت.

پس از اینکه دولت‌ها در سراسر جهان متعهد شدند تا سرمایه بزرگی به بازار تزریق کنند و اقدامات دیگری برای محدود کردن تخریب اقتصاد ناشی از شیوع ویروس کرونا انجام دهند، با وجود اینکه نگرانی در مورد کاهش تقاضا برای نفت وجود دارد، قیمت نفت افزایش یافت.

نفت برنت تا ۲۶.۵۶ نیز هم بالا رفت، اما در لحظه انتشار این خبر ۲۶.۱۴ دلار در هر بشکه فروخته شد.

نفت خام آمریکا با ۲۱ سنت افزایش ۲۲.۸۱ دلار در هر بشکه معامله شد.

هر دو شاخص نفتی امسال نزدیک به دو سوم از ارش خود را از دست دادند و کاهش شدید فعالیت های اقتصادی و تقاضا برای سوخت، سبب شده است، شرکت‌های انرژی و شرکت های نفتی به میزان زیادی سرمایه‌گذاری های خود را کاهش دهند.

رئیس آژانس بین المللی انرژی گفت از آنجایی که نزدیک به ۳ میلیارد نفر در جهان در قرنطینه به سر می‌برند، نیاز به نفت در سراسر جهان ممکن است ۲۰ درصد کاهش یابد.

پیتر کولمن، رئیس رئیس یک شرکت نفتی به سرمایه‌گذاران گفت: «امسال، سال بسیار بی ثباتی برای ما به لحاظ قیمتی خواهد بود.»

رهبران گروه جی ۲۰ در روز پنج شنبه متعهد شدند تا بیش از ۵ میلیارد دلار به اقتصاد جهان برای محدود کردن خسارات مشاغل و درآمدها تزریق کنند و «هر آنچه لازم است برای غلبه بر این بیماری مسری انجام دهند.»

در حال حاضر، آمریکا به لحاظ مبتلایان به ویروس کرونا، چین و ایتالیا را پشت سر گذاشته است. این کشور با افزایش در شمار بستری شدگان و کمبود تجهیزات و کارکنان و تخت های بستری مواجه است.

کپیتال ایکانومیست در یادداشتی نوشت: «آمریکا منطقه ای است که بیشترین تقاضا برای نفت در جهان در آن وجود دارد و آمارها نشان می‌دهد، تقاضا برای نفت در شهرهای بزرگ با تراکم جمعیت بالای آن ۸۲ درصد کاهش داشته باشد.»

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s