یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲

روحانی: برخی استانها ازپیک کرونا عبور کرده‌اند/ سبک زندگی جدیدی آغاز کنیم

روحانی

ساعت24-رئیس‌جمهور با بیان اینکه برخی صاجبنظران پزشکی می‌گویند در برخی استانها از پیک کرونا عبور کردیم، گفت: این ویروس ممکن است از چند ماه تا ۲ سال دیگر بین ما باشد.

 حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(یکشنبه) در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با بیان اینکه امیدواریم در این ایام از این فرصت معنوی برای توجه بیشتر به خداوند و معنویت استفاده و از خادمان ملت به خوبی تجلیل کنیم، اظهار داشت: می‌خواهم در این فرصت از مردم عزیز و بزرگواری که در این ایام تحمل کردند و به دستورات بهداشتی مسئولان و توصیه‌ها توجه کردند و گروهی که برای تامین زندگی و مایحتاج عمومی مردم همه تلاش خود را به کار بردند سپاسگزاری و تشکر کنم.

 وی عنوان کرد: اولا در کشور ما اصل اول در شرایط فعلی سلامت مردم یعنی بهداشت و درمان ماست و همه سربازان مقدم این خط یعنی پزشکان و پرستاران و کادر درمانی را هم باید تقدیر و هم حمایت کنیم. دولت با همه توان حامی نیازمندی ها و تجهیزات و هرآنچه در داخل و خارج برایشان باید تامین شود، خواهد بود و ما این حمایت صد درصدی را از بخش بهداشت و درمان داریم.

رئیس‌جمهور بیان کرد: روز گذشته جلسه ویدئو کنفرانسی بسیار خوبی با حدود ۳۰ نفر از متخصصین و پزشکان عالی رتبه در کشور، در بخش های مختلف عفونی و ویروس و بخش های مختلف مرتبط با ویروس کرونا داشتیم. خوشبختانه نظرات بسیار به هم نزدیک است و همه شبیه بهم فکر می‌کنند.

روحانی افزود: در سوالاتی که داشتم همه اتفاق نظر داشتند که این موضوع برای جهان غافلگیرکننده بود و هیچ کسی در جهان و هیچ مرجع علمی و پزسکی در سالهای پیش پیش‌بینی نمی کرد ما در این روزها با بک بیماری مسری و مهاجم این چنینی مواجه شویم که بتواند در زمان کوتاهی همه سطح جهان را شامل شود و مبتلا کند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از متخصصین دیروز می‌گفتند این وضعیت ۱۴۰سال پیش بوده است اما از ۱۴۰ سال پیش تاکنون ما چنین بیماری مسری که به این صورت عالم‌گیر باشد و در این حد قدرت سرایت داشته باشد و بتواند همه ارکان جامعه از سیاست و اقتصاد و روابط اجتماعی را تحت تأثیر قرار دهد نداشتیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه این اولین بار است که ما بعد از بیش از یک قرن با این حادثه مواجه می شویم. از همه عزیزان پرسیدیم که ما در ایران در ماجرای کرونا در کجای داستان هستیم؟ آیا ما از نقطه پیک و اوج عبور کردیم و در نقطه‌ای هستیم که به سمت شرایط بهتر حرکت می‌کنیم؟ پاسخ این بود که بله، در برخی از استان‌ها ما از پیک عبور کردیم و در شیب پایین قرار گرفتیم اما در برخی استانها هنوز نمی‌توانیم با اطمینان صحبت کنیم.

روحانی ادامه داد: برخی می‌گفتند باید منتظر پایان تعطیلات عید نوروز باشیم و بعد قضاوت کنیم که در چه شرایطی هستیم اما نکته بسیار مهمی بود که می‌خواهم به مردم بگویم و مورد اتفاق همه بود و آن این است که ماجرای کرونا این نیست که ما یک هفته یا ۲۰روز دیگر به زمانی برسیم که ویروس کرونایی در عالم یا ایران نباشد.

وی تاکید کرد: این ویروسی است که آمده، وارد جامعه شده و هست و امکان دارد یکسال یا دو سال دیگر هم باشد منتهی باید شرایط جامعه را برای نوع مواجه شدن با این ویروسی که شرایطش ضعیف می‌شود و اکثریت جامعه قدرتمند می‌شوند و بدن‌ها در مقابل این ویروس قوی می‌شوند، قابل تحمل کنیم.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s