چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷

ابتلای «‌قاضی‌پور» به کرونا

ساعت 24- در بسته خبری پیش‌رو بخشی از اخبار گوشه و کنار استان آذربایجان غربی گردآوری و در اختیار خوانندگان قرار گرفته است.

کمیته ویژه بررسی مشکلات صنعت مرغداری آذربایجان غربی تشکیل می‌شود

استاندار آذربایجان غربی گفت: به جهت اهمیت موضوع به‌ویژه در خصوص سلامت مردم و اشتغال آفرینی اهتمام لازم برای تأمین نهاده‌های دامی انجام گرفته است.

وی با تاکید بر پیگیری استمرار توزیع نهاده‌های دامی و نیز بهره‌مندی صنعت مرغداری از تسهیلات ویژه دولت در خصوص واحدهای آسیب دیده از کرونا افزود: با توجه به تولید مطلوب مرغ گوشتی در استان ضروری است تا عوارض صادراتی حذف و مشوق‌های لازم نیز برای این صنعت مهم تخصیص یابد.

شهریاری در ادامه دستور تشکیل کمیته ویژه بررسی تخصصی مشکلات صنعت مرغداری با حضور تولیدکنندگان و اتحادیه‌های مربوطه را صادر کرد.

ارائه بدون وقفه خدمات به بیمه شدگان در دفاتر پیشخوان دولت در ایام تعطیل و قرنطینه

رییس بیمه گری اداره کل بیمه سلامت آذربایجان غربی اظهار داشت: کلیه دفاتر پیشخوان دولت استان که طرف قرارداد این اداره کل است همگام با کارکنان اداره بیمه سلامت استان در ایام تعطیلات و قرنطینه نسبت به ارائه خدمات مورد نیاز بیمه شدگان اقدام کرده‌اند به طوری که در 63 دفتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت در استان، طی دو هفته آغازین سال جاری بیش از 6 هزار دفترچه درمانی به چاپ رسیده است.

رنجی از مردم تقاضا کرد بیمه شدگان با بهره بردن از خدمات غیر حضوری برای انجام کارهای غیر ضروری کمتر به دفاتر پیشخوان مراجعه کرد.

ماجرای اعتصاب 200 زندانی زن در زندان ارومیه چیست؟

مدیرکل زندان‌های استان آذربایجان غربی درباره انتشار اخباری در خصوص اعتصاب زندانیان در زندان ارومیه گفت: شایعاتی که در مورد اعتصاب 200 زن در زندان ارومیه منتشر شده کذب بوده و از ناحیه دشمنان و معاندین نظام است زندان ارومیه دارای کلیه استانداردهای لازم بوده و تاکنون هیچ گونه اعتصابی در زندان ارومیه اتفاق نیفتاده است.

وی بیان کرد: در مورد بانویی که اظهار شده در اثر کرونا فوت کرده است لازم به ذکر است این بانو حدود یک هفته پیش در بیمارستان حضرت سیدالشهدا که فقط مختص بیماران قلبی هست به علت عارضه قلبی فوت کرده و اصلاً این بیمارستان پذیرش بیمار کرونایی ندارد.

ابتلای «نادر قاضی پور» به کرونا

تست اولیه کرونای نماینده مردم ارومیه در مجلس مثبت اعلام شد.جواب قطعی تست این نماینده به زودی اعلام خواهد شد.

گندزدایی سطح شهر ارومیه با 630 هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده

فرمانده مرکز پشتیبانی شمالغرب نیروی زمینی سپاه گفت: به منظور مقابله با کرونا، گندزدایی سطح شهر ارومیه با امکانات و تجهیزات این مرکز و بهره‌گیری از 630 هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده انجام شد.

آغاز رهاسازی آب از سد ساروق تکاب به سمت دریاچه ارومیه

بر اساس اطلاعیه صادره از ستاد احیای دریاچه ارومیه اعلام شد، در راستای برنامه‌های احیای دریاچه‌ی ارومیه و تأمین بخشی از نیازهای زیست محیطی آن و بر اساس برنامه ابلاغی از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، عملیات رها سازی آب از سد مخزنی ساروق در شهرستان تکاب از روز چهارشنبه 20 فروردین ماه 99 به میزان 10 میلیون متر مکعب و با حداکثر دبی مطمئن آغاز خواهد شد.

بنابراین برای پیشگیری از بروز حوادث احتمالی به واسطه رهاسازی و تشدید جریان آب در مسیر رودخانه از عموم مردم و ساکنان محلی درخواست می‌شود در طول زمان رهاسازی از نزدیک شدن به حریم و بستر رودخانه خودداری و موارد ایمنی را رعایت کنند و همچنین برای حمایت از برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه کشاورزان منطقه از برداشت سهم آب دریاچه در طول مسیرها برای مصارف زراعی خودداری کنند.

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s