چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۲

ساعت جدید اجرای طرح ترافیک تهران اعلام شد

ساعت 24-رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران اعلام کرد:‌ بنا بر تصمیم شورای ترافیک از روز شنبه هفته آینده (۲۳ فروردین ماه) تا اطلاع ثانوی طرح ترافیک بین ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹ اجرا خواهد شد.

«غلامحسین محمدی» عصر چهارشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت:‌ بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهر تهران طرح های ترافیکی (طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا) از روز شنبه هفته آینده ۲۳ فروردین تا پایان اجرای فاصله گذاری اجتماعی از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹ اجرا می شود.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیم این شورا، با توجه به تغییر شروع و خاتمه فعالیت اداره های دولتی از ۲۳ فروردین ماه امسال که منجر به افزایش تقاضای سفر در ابتدای روز می شود شناورسازی ساعت کاری طرح های ترافیک به مدت ۲ ساعت به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد شد.

همچنین بر اساس مصوبه امروز (چهارشنبه) شورای ترافیک تهران مقرر شد: بر اساس اعلام ساعت کاری از روز شنبه توسط دولت که ۷ تا ۱۴ اعلام شده، طرح ترافیک به صورتی در نظر گرفته شود که قبل از ساعت طرح بتوان وارد محدوده ترافیکی شد و در ساعت ۱۴ تا ۱۶ نیز امکان خروج وجود داشته باشد و این مساله برای افرادی که با ماشین شخصی در محل کار حاضر می‌شوند مناسب است، همچنین سبب می‌شود تا ساعت ۱۹ افراد جهت تردد متفرقه وارد محدوده طرح نشوند.

بر اساس این گزارش، از روز شنبه ۲۳ فروردین شهروندان باید در کارت شهروندی خود حداقل ۵۶ هزار تومان اعتبار داشته باشند؛ چراکه در غیر این صورت طرح ترافیک برای آنها با ضریب یک حساب می‌شود و در واقع ۲۰ درصد به ضرر آنها خواهد بود و البته برای هفته آینده نیازی به رزرو طرح ترافیک نیست.

پیش تر بدلیل شیوع ویروس کرونا شورای ترافیک تهران به منظور کاهش استفاده شهروندان از حمل و نقل عمومی اجرای طرح های ترافیکی را به حالت تعلیق درآورده بود.

به گزارش ایرنا، هم اکنون ۲ طرح «ترافیک» و «کنترل آلودگی هوا» (زوج و فرد سابق یا حلقه دوم طرح ترافیک) در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می‌شود و شرط ورود به این محدوده‌ها که مالکان خودروها جریمه نشوند، ثبت نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه تهران من و شارژ حساب شهروندی است.

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و ۱۷ شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه‌های نواب و چمران محدود می شود.

زمان اجرایی طرح های ترافیکی تهران در نیمه دوم سال از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۸ شنبه تا چهارشنبه است ضمن اینکه روزهای جمعه و ایام تعطیل نیز این طرح‌ های ترافیکی اجرا نمی‌شود.  همچنین طرح کنترل آلودگی هوا علاوه بر روزهای شنبه تا چهارشنبه، روزهای پنجشنبه نیز از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳ اجرا می‌شود.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران ۱۳ بهمن ماه، لایحه «تعیین نرخ عوارض ورود به محدوده‌های ترافیکی سال ۹۹ شهر تهران» را با ۲۱ درصد افزایش تصویب کردند و بر این اساس، نرخ پایه به ۲ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش پیدا کرد که نسبت به نرخ سال گذشته ۲۱ درصد افزایش داشت.

به گزارش ایرنا، رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز اعلام کرد: تاکنون ۶۴ هزار و ۵۸۶نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۱ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۹۹۳ نفر رسید.

کیانوش جهانپور ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته بر اساس گزارش بیش از ۹۰ آزمایشگاه در دانشگاههای علوم پزشکی کشور تعداد ۱۹۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور به طور قطعی شناسایی شد و با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۶۴ هزار و ۵۸۶ نفر رسید.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۱ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و تعداد کل جان باختگان این بیماری در کشور به ۳۹۹۳ نفر رسید.

جهانپور گفت: خوشبختانه تا کنون ۲۹ هزار و ۸۱۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت اظهار کرد: ۳۹۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی گفت: تا کنون ۲۲۰ هزار و ۹۷۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

ایرنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s