دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲

دانستنی‌های باورنکردنی درباره سامورایی‌ها از همجنسگرایی تا زنان سامورایی

خبر

ساعت24-سامورایی ها جنگجویان ژاپنی بودند که سبک زندگی خاصی داشتند که در ادامه با برخی از قوانین آنها آشنا می شویم

سامورایی یا بوشی، جنگجویان ژاپنی بودند که در دوران کهن و ماقبل مدرن می‌زیستند. و در دوران حکومت ایدو ۱۶۰۳-۱۸۶۷ به عنوان نیروی نظامی حاکم زندگی می‌کردند. در این گزارش دانستنی‌های جالب و باورنکردنی را درباره آنان خواهید خواند.

۱. زنان سامورایی

وقتی درباره سامورایی‌ها می‌شنویم بلافاصله یک جنگجو مرد را با شمشیر بلند در ذهن خود تصور می‌کنیم، اما در واقع آموزش برای جنگجویان سامورایی فقط به جنس مذکر محدود نمی شد، بلکه زنانی نیز بودند که همان آموزش‌های رزمی را دریافت می‌کردند تا سامورایی شوند و در کنار مبارزان مرد بجنگند.
 

۲. زره‌های سامورایی

مبارزان سامورایی به خاطر زره‌های زیبا و زینتی که به آنها جلوه خاصی بخشیده شده بود، مشهور شدند. در واقع آن زره‌ها نه تنها از نظر شکل زیبا بودند بلکه بسیار قوی بودند و طراحی هوشمندانه داشتند. آنها از لایه‌های چرمی و فلزی ساخته شده و در کنار آن با نخ های ابریشمی محکم پیوند خورده بودند و این زره‌ها با انعطاف پذیری طراحی شده بودند تا مبارزان به راحتی حرکت کنند و در نبردها مانور بدهند.
 

۳. سامورایی و فساد جنسی
در برخی منابع تاریخی ذکر شده که سامورایی‌ها مشکلی با همجنسگرایی نداشتند و برای آنها یک چیز خیلی طبیعی بود و روابط همجنس‌گرایانه بین آنها شایع بود.
 

۴. سامورایی‌های خارجی

در شرایط ویژه به شخصی که در خارج از ژاپن زندگی می‌کرد این افتخار داده می‌شد که در صفوف سامورایی‌ها جنگ کند یا یکی از آنها شود، و این افتخار ویژه - که شامل اسلحه ژاپنی و نام جدید ژاپنی بود - فقط توسط رؤسا و رهبران قدرتمندی چون شوگان (شاهزاده جنگ) صورت می‌گرفت.
 

۵. تعداد زیاد سامورایی‌ها

بسیاری از مردم بر این باورند که جنگجویان سامورایی گروه‌های کوچک یا اقلیت بودند، این عقیده کاملاً اشتباه است زیرا سامورایی‌ها یک طبقه کاملاً اجتماعی بودند و در دوره ۱۸۰۰ تعداد آنها به دو میلیون سامورایی در ژاپن رسید.
 

۶. اسلحه‌های متنوع

برخلاف تصور عموم، شمشیر تنها سلاح سامورایی‌ها نبود، بلکه آنها از اسلحه‌های آتشبار، نیزه و تیر و کمان نیز استفاده می‌کردند و شمشیرهایشان نیز متنوع بود و شکل‌های مختلفی داشت.
 

۷. رابطه سامورایی و سلاحش

آنها معتقد بودند که روح مبارز در اسلحه او به ویژه در شمشیرش پنهان شده است، آنها با احترام بسیار زیادی با سلاحها و شمشیرهای خود رفتار می‌کردند، به طوری که نامهای خود را روی شمشیر می‌گذاشتند.
 

۸. آزمایش شمشیرها روی بدن انسان

آنها شمشیر را بر روی انسان آزمایش می‌کردند، زیرا شمشیر ساخته شده خوب و کاربردی شمرده نمی‌شد مگر اینکه جسد قربانی را با ضربه اول قطع کند. برای آزمایش شمشیر، از اجساد و بعضی اوقات از انسانهای زنده استفاده می‌شده است.

۹. فرهنگ و آموزش

برخی سامورایی‌ها چیزی فراتر از مبارز بودند. اکثریت سامورایی‌ها در ریاضیات، فلسفه، ادبیات، خوشنویسی، گل آرایی و هنر آموزش‌های خوبی دریافت کرده‌بودند، در حالیکه در آن زمان تعداد  اروپایی‌های انگشت‌شماری خواندن می‌دانستند.

۱۰. جثه‌ی سامورایی‌ها

سامورایی‌ها به دلیل پوشیدن زره، بسیار بزرگ نظر می رسیدند، اما در واقعیت بیشتر مبارزان سامورایی در قرن شانزدهم از نظر جثه کوچک بودند و قد آنها بین ۱۶۰ - ۱۶۵ بود در حالی که قد مبارزان اروپایی در آن زمان بین ۱۸۰-۱۹۰ برآورد می‌شود.

۱۱. خودکشی سامورایی‌ها

یکی از وحشتناک ترین آیین های سامورایی هاراکیری است؛ یک مبارز سامورایی اگر در مأموریت خود موفق نمیشد یا اگر توسط دشمن دستگیر میشد، می‌توانست به عنوان یک تصمیم شخصی یا مجازات خود،  دست به هاراکیری بزند و شمشیر را در بدن خود فرو کند و شمشیر وارد شده در شکمش را از چپ به راست بچرخاند تا همه امعا و احشای او از بین برود.


سیمرغ

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.