پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۱

بهره‌برداری از ١٢ ایستگاه خط ٦و ٧ متروی تهران تا پایان سال

ساعت 24-معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از راه اندازی ۱۲ ایستگاه از خط‌های ۶ و ۷ مترو تا پایان سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، "سید مناف هاشمی" صبح امروز( ١خرداد ماه ) از مراحل ساخت و بهره برداری خط ٧ مترو بازدید کرد.

معاون شهردار تهران در حاشیه بازدید از خط 7 متروی تهران با بیان اینکه این خط از منطقه 14 ( ورزشگاه تختی) آغاز و با عبور از نواب، در پایان به میدان کتابی می‌رسد گفت: عملیات احداث ایستگاه‌ها در مسیر این خط بیش از ٧� تا 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

هاشمی با بیان اینکه بهره‌برداری از 8 ایستگاه در خط ٧ مترو و ٤ ایستگاه در خط ٦ مترو تا پایان سال جاری  هدف‌گذاری شده است تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر ٧ هزار نفر  در خط ٦ و 7 به‌ صورت شبانه‌روزی مشغول به فعالیت هستند.

معاون شهردار تهران اظهار داشت: بالغ بر  2 هزار میلیارد تومان منابعی بوده است که از همه محل‌ها برای بهره برداری از این خطوط باید  تزریق می‌شد، ولی متاسفانه در سال ٩٨ کمتر از هزار میلیارد تومان این منابع تزریق شده است.

وی گفت: برخی منابع در قالب اوراق مشارکت سال 97 بوده است که مشکلاتی با بانک آینده داریم و هنوز عملیاتی نشده است؛ به طوری که حدود 910 میلیارد تومان از منابع ما اوراقی است که فروخته شده است و البته با بانک مرکزی و مدیران بانک آینده جلسات خوب و امیدوارکننده‌ای را داشتیم که آن منابع باید آزاد و تزریق شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: در تلاشیم از ٣ طریق منابع مالی شهرداری تهران، فروش اوراق مشارکت و درآمد حاصل  مجتمع‌های ایستگاهی منابع مورد نیاز بهره‌برداری از ١٢ ایستگاه را تامین کنیم.

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s