جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

اعلام راه اندازی طرح سفر مجازی زنده از استرالیا

استرالیا

ساعت 24-براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، راه اندازی طرح سفر مجازی زنده از استرالیا صورت گرفت.صنعت گردشگری استرالیا در سال 2019 بالغ بر 60 میلیارد دلار برای اقتصاد استرالیا آورده داشت، اما پس از وقوع آتش سوزی ویرانگر سال گذشته و اجرای ممنوعیت های مسافرتی که استرالیا با آن مواجه شد و به ویژه بعد از گسترش بیماری همه گیر کووید - 19 در سراسر جهان و به تبع آن در استرالیا، بخش گردشگری استرالیا امروزه با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کند.

پایگاه خبری صدای استرالیا گزارش داد که موسسه گردشگری استرالیا با هدف حمایت از صنعت آسیب دیده گردشگری این کشور و تشویق مردم برای برنامه ریزی سفرهای تعطیلات بعدی، سفر مجازی به استرالیا را در قالب های "تعطیلات بعدی، سفر به استرالیا" و "زنده از استرالیا" راه اندازی کرد.

براساس این گزارش، صنعت گردشگری استرالیا در سال 2019 بالغ بر 60 میلیارد دلار برای اقتصاد استرالیا آورده داشت، اما پس از وقوع آتش سوزی ویرانگر سال گذشته و اجرای ممنوعیت های مسافرتی که استرالیا با آن مواجه شد و به ویژه بعد از گسترش بیماری همه گیر کووید - 19 در سراسر جهان و به تبع آن در استرالیا، بخش گردشگری استرالیا امروزه با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کند.

از این رو، موسسه گردشگری استرالیا کمپینی جدید به نام «زنده از استرالیا» را ایجاد کرد تا مردم را برای برنامه ریزی سفرهای بعدیشان ترغیب کند.

کاربران این کمپین می توانند بیش از دو روز در این طرح به صورت مجازی به مقاصد مختلف در گوشه و کنار استرالیا سفر کنند و از حیات وحش گرفته تا انواع نوشیدنی ها و غذاهای این کشور لذت ببرند.

رویدادهای مختلفی در این طرح به صورت زنده پخش می شوند، از مراسم رقص و آوازخوانی کودکان به همراه "گروه ویگلز" گرفته تا تجربه مواجهه با کوالاها در منطقه حفاظت شده حیات وحش "کورومبین" در سواحل طلایی، جشنواره موسیقی "سان ست" در "اولورو" و برنامه آشپزی با سرآشپزهای مختلف.

این موسسه برای تسهیل داوطلبان برای ورود به این کمپین لیستی از رویدادهای مجازی و پخش زنده گردشگری استرالیا را روی صفحه فیس بوک یا کانال یوتیوب این کمپین قرار داده است.

پیشتر مسئولان گردشگری استرالیا هشدار داده بودند اگر کم شدن آمار مسافران به دلیل شیوع ویروس کرونا ادامه پیدا کند، هتل های این کشور ناچار خواهند شد که تعطیل شوند.

روزنامه گاردین گزارش داده بود که هتل ها که در حالت عادی بیشتر مشتری هایشان چینی ها، ژاپنی ها و شهروندان کره جنوبی هستند، اتاق های خود را با هزینه ای معادل نصف تعرفه روزهای گذشته به مسافران پیشنهاد می کنند.

مایکل جانسون، مدیر رفاه گردشگری استرالیا به گاردین گفته بود که :«می توانم با قاطعیت اعلام کنم درحال حاضر هتل ها و کسب و کارهای وابسته به گردشگری در استرالیا وجود دارد که به شدت از شرایط موجود خسارت دیده اند و ممکن است تعطیل شوند؛ چراکه که کمک های مالی در دسترس نیست. برخی از این هتل ها در جریان آتش سوزی جنگل های استرالیا به مدت چهار ماه متوالی خسارت مالی دیده اند. »

براساس این گزارش، از بین تمام مقاصد گردشگری استرالیا شهر کنز و سایر نقاط شمالی ایالت کوئیزلند بیش از هر نقطه دیگری با چالش مواجه هستند.

گردشگری این مناطق به شدت به شهروندان آسیایی که برای بازدید از جنگل های بارانی به این منطقه سفر می کنند، وابسته است.

با توجه به پیش بینی های صورت گرفته، خسارت صنعت گردشگری این کشور به رقمی غیرقابل بیان رسیده و نگرانی بزرگتر این کشور هم از بین رفتن حدود یک هزار و 800 شغل محلی است.

به گفته جانسون، گردشگری استرالیا این روزها به شدت به سفرهای داخلی نیازمند است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s