چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹

متوسط قیمت هر متر آپارتمان در تهران اعلام شد/ افزایش ۳۴ درصدی قیمت

مسکن

ساعت24-در اردیبهشت امسال میزان معاملات مسکن در شهر تهران ۶.۷ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کم شده و متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی ۱۶ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان بوده که نزدیک به ۳۴ درصد افزایش یافته است.

 در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ۱۱.۳ هزار واحد مسکونی بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۶.۷ درصد کاهش یافته است.

همچنین متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۶۹.۷ میلیون ریال بوده که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۳.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

گفتنی است، «گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در اردیبهشت ۱۳۹۹»، برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

منبع: ایسنا

نظرات

  • ناشناس ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۲۲:۴۴
    0 0
    متاسفانه دولت و مقامات فقط قیمت خودرو را پیگیری می کنند در صورتی که نیاز جوانان و جامعه به مسکن است که رهاشده و دلال ها و زمین خواران سالی چندین میلیارد تومان سود می کنند و هیچ مالیات هم نمی دهند این موضوع را فقط خواجه حافظ شیرازی نمی داند

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s