جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵

نتانیاهو: ژوئیه الحاق کرانه باختری را آغاز می‌کنیم/توافق صلح با اردن احتمالا پابرجا می‌ماند

ساعت24-نتانیاهو پیش‌بینی کرد که توافق صلح با اردن حتی در صورت الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی پابرجا بماند.

به نقل از روزنامه عربی۲۱، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: توافق صلح منفعت حیاتی چه برای اسرائیل و چه برای اردن است و طبیعی است که اقداماتی مثل الحاق موجب ترس و نگرانی مردم شود.

وی گفت که توافق صلح با اردن حتی در صورت الحاق کرانه باختری احتمالا پابرجا بماند.

ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن پنجشنبه در گفتگوی تلفنی با مایک پامپئو، همتای آمریکایی خود تأکید کرد که امان با الحاق کرانه باختری مخالف است چراکه موجب از بین بردن فرصت‌های صلح می‌شود.

نتانیاهو گفت: روند ترسیم نقشه‌ها ادامه دارد. ما حاکمیت خود را بر بخش‌هایی از کرانه باختری در ماه ژوئیه اعمال خواهیم کرد. آنطور که برخی از راست‌گرایان می‌ترسند اعلام الحاق شامل هیچ مبحثی مبنی بر موافقت اسرائیل با تشکیل کشور فلسطین در آینده نیست. این موضوع جداگانه‌ای است.

نتانیاهو در مصاحبه با روزنامه "یسرائیل هیوم" نیز گفت: فلسطینی‌ها در غور اردن که تحت کنترل امنیتی اسرائیل هستند هرگز به تابعیت اسرائیلی دست نخواهند یافت.

وی گفت: مناطق مسکونی فلسطینی که تعداد ساکنانشان بین ۵۰ تا ۶۰ هزار فلسطینی است تحت حکومت فلسطین اما تحت کنترل امنیتی اسرائیل باقی می‌مانند. اسرائیل قصد ندارد شهر اریحا را که تعداد ساکنانش ۲۰ هزار تن است به اراضی خود ملحق نخواهد کرد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s