شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴

اعلام آمادگی ترامپ برای اعزام نیروهای ارتش آمریکا به مینه‌سوتا

ساعت 24 -رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر اعلام کرد که دولتش آمادگی دارد تا در صورت درخواست مقامات ایالت مینه‌سونا به‌سرعت نیروهای ارتش را برای سرکوب معترضان به این ایالت اعزام کند.

به گزارش شبکه خبری سی‌بی‌اس، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که در صورت درخواست مقامات ایالت مینه‌سوتا که پس از قتل وحشیانه یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس شاهد تظاهرات گسترده‌ای بوده است، نیروهای ارتش آمریکا در اسرع وقت به این ایالت اعزام خواهند شد.

دونالد ترامپ که به گفته بسیاری از مقامات و کارشناسان آمریکایی با اظهارات خود بر شدت خشم معترضان افزوده است، در خصوص اتفاقات اخیر در ایالت مینه‌سوتا و خصوصاً شهر مینیاپولیس به خبرنگاران گفت: «من مینیاپولیس را دوست دارم و فکر می‌کنم مینه‌سوتا یک ایالت فوق‌العاده است. اما آنها باید سختگیرتر باشند. باید در پاسخ به خشونت‌ها قوی‌تر باشند.»

وی افزود: «اگر آنها [مقامات ایالت مینه‌سوتا و شهر مینیاپولیس] بخواهند از قدرت ارتش ما استفاده کنند، ما می‌توانیم خیلی سریع نیروها را در آنجا مستقر کنیم.»

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از زمان شروع اعتراضات تاکنون چندین بار به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم معترضان را تهدید کرده است.

ترامپ ساعاتی پیش در پیامی توئیتری با اشاره به اینکه شب گذشته شخصاً شاهد اعتراضات گسترده در اطراف کاخ سفید بوده است، تأکید کرد که اگر معترضان از فنس‌های کاخ سفید عبور می‌کردند، با شوم‌ترین سلاح‌های از آنها استقبال می‌شد.

دوشنبه گذشته یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه‌پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه‌سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s