سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱

آمریکا ۸ شرکت و کشتی نفتکش ونزوئلا را تحریم کرد

ساعت 24 - وزارت خزانه‌داری آمریکا ۴ شرکت و ۴ کشتی نفتکش را به اتهام نقض تحریم‌های یکجانبه دولت آمریکا علیه ونزوئلا تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که نام 4 شرکت تجاری و 4 کشتی نفتکش به دلیل نقض تحریم‌های دولت آمریکا علیه ونزوئلا به فهرست تحریم‌های دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه است، افزوده شده است.

از میان شرکت‌هایی که امروز سه‌شنبه به اتهام نقض تحریم‌های دولت آمریکا علیه دولت قانونی ونزوئلا در فهرست تحریم‌های اوفک جای گرفته‌اند، یک شرکت در یونان و 3 شرکت در کشور «جزایر مارشال» به ثبت رسیده‌اند. نفتکش‌های تحریم‌ شده نیز با پرچم کشورهای مالت، پاناما، جزایر مارشال و باهاما فعالیت می‌کنند.

دولت ترامپ با هدف سرنگون کردن دولت قانونی ونزوئلا و به قدرت رساندن مهره دست‌نشانده خود یعنی خوان گوایدو، تحریم های اقتصادی و سیاسی شدیدی را علیه کاراکاس اعمال کرده است.

با وجود فشارهای آمریکا و کشورهای غربی، نیکولاس مادورو رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا بارها تأکید کرده است که به نفع یک مهره دست‌نشانده غرب از سمت خود کناره‌گیری نخواهد کرد.

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s