چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸

خطر برق گرفتگی و مرگ با راه اندازی کولرهای آبی

ساعت 24 -با گرم شدن هوا و راه اندازی کولرهای آبی، خطر برق گرفتگی در کمین افرادی است که مهارتی در سرویس کولر ندارند.

همه ساله با افزایش دما در ماه پایانی فصل بهار، شاهد حوادث برق گرفتگی ناشی از رعایت نکردن نکات ایمنی در راه اندازی کولرها هستیم.

سال گذشته ۵ نفر در خراسان جنوبی به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی و نداشتن تخصص و مهارت در سرویس کولرهای آبی، جان خود را از دست دادند.

بهایین ، مدیر دفتر ایمنی شرکت توزیع برق خراسان جنوبی گفت:متاسفانه همه ساله شاهد حوادث مرگ و میر در سرویس کولرهای آبی هستیم و شهروندانی که تخصص و مهارتی در این زمینه ندارند اقدام به راه اندازی کولرهای آبی می‌کنند که خطر برق گرفتگی را به دنبال دارد.

 او افزود : توصیه جدی ما به مردم این است که هنگام سرویس کولرها حتما از سرویس کاران مجاز کولر استفاده کنند و قبل از سرویس، برق داخل منزل را قطع کنند.

بهایین با بیان اینکه راه اندازی کولرها نیازمند تجربه و تخصص است افزود: کولر آبی هم اتصال به برق دارد و هم آب در آن جریان دارد و همین موضوع، خطر برق گرفتگی را دوچندان می‌کند.

مدیر دفتر ایمنی شرکت توزیع برق خراسان جنوبی گفت: قبل از سرویس کولر، حتما سیم خروجی از پشت بام و ورودی به کولر چک شود تا در اثر آفتاب زدگی پوسیده نباشند.

او همچنین تاکید کرد: برای جلوگیری از حادثه برق گرفتگی، قبل از سرویس، کولر آب نداشته باشد، و هنگام راه اندازی کولر، آب بر روی سیستم برق، موتور و پمپ ریخته نشود، زیرا خطر اتصالی و برق گرفتگی و حریق پوشاله‌های کولر وجود دارد.

باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s