چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹

بیانیه وزارت دفاع به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

ساعت 24 -وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی و قیام ۱۵ خرداد بیانیه‌ای صادر کرد.

به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در بیانیه‌ای با گرامیداشت فرارسیدن ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه بر زنده بودن راه حضرت امام خمینی (ره) تاکید و تنها راه نجات ملت‌ها از زیر یوغ استثمار امریکائی را مبارزه تا رفع ظلم وشردانست.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

در تاریخ پر فراز و نشیب ایران اسلامی، ۱۴ و ۱۵ خرداد یادآور نام و شخصیت رهبر عظیم الشان و بزرگ انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) است. بزرگمردی که با توکل به ذات باریتعالی و شجاعتت در عمل و رویکرد، یک تنه در برابر قدرت‌های زورگو و استکباری ایستاد و هرگز ترس و واهمه‌ای به خود راهنداد.

حضرت امام خمینی (ره) با پی ریزی حکومت مبتنی بر اسلام و برانداختن نظام منحط و منحوس سلطنتی، تحولات شگرفی را فراتر از جغرافیای ایران درسطح منطقه و بلکه در فراسوی آن رقم زدند به گونه‌ای که پس از این انقلاب شکوهمند و تحول گرا قرن جدید، قرن سقوط و افول ابرقدرت نما و قرن اوجمجدد اسلام ناب محمدی (ص) شد.

این مرد خدائی، پاک نهاد و روشن ضمیر از تبار سلسله جنبان غدیر و عاشورا، بت‌شکنی که در نیمه‌ی خرداد بیش از نیم قرنِ پیش و به تأسّی از ابراهیمخلیل (ع)، در شب تار و سیاه ملت، با دلی پرامید، اما بی‌باک، به نبرد طاغوتیان ظلم‌گسترِ ستم‌پیشه، شتافت و چنان نهالی مستحکم نشاند که از پی آن و ۱۵ سال بعد در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷، بنیان ۲۵۰۰ ساله‌ی سراسر سیه روزی و تیره بختی را در هم پیچیده و برای همیشه به زباله‌دان تاریخ سپرد.

امام خمینی (ره) متفکر بزرگ عصر حاضر و احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) و بزرگ مردی بود که جهان را با اندیشه الهی خود از فرو رفتن در اندیشه‌هایدنیا طلبانه قدرت‌های جهانی رهانید و اسلام را بعنوان یگانه مسیر رستگاری بشریت به جهان معرفی کرد. بزرگ مردی که منادی دین و عدالت و مواسات ومحبوبترین رهبر مسلمانان در جهان معاصر و پناهگاه عدالت طلبان و ستمدیدگان بود و آن چنان گام برمی داشت که برکات آن برای همیشه باقی مانده وخواهد ماند.

در این روز‌ها که شاهد بیرون زدن دست پولادین سیاست‌های استثماری مستکبرین عالم به ویژه دولتمردان جنایتکار امریکا از دستکش مخملین هستیم، کهحتی از ستم به ملت خویش دریغ نکرده و علیرغم ادعای دموکراسی، مردم مظلوم رنگین پوست خویش را با پست‌ترین روش‌ها و شیوه‌های تبعیض نژادیسرکوب می‌کند، ندای حق طلبانه و ظلم ستیزانه امام راحل که از ۱۵ خرداد سال ۴۲ عالم گیر شده، بیش از پیش شنیده می‌شود که تنها راه نجات ملت هااز زیر یوغ استثمار امریکائی، مبارزه تا رفع ظلم وشر است.

اینک و پس از گذشت بیش از سه دهه از عروج ملکوتی امام خمینی (ره) و چهل سال از بذر افشانی شجره‌ی طیبه‌ی انقلاب اسلامی و در طلیعه‌ی ورود بهدهه‌ی پنجم عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی، بیش از پیش آشکار و عیان شده که چگونه تقدیر الهی سبب گشت در بحبوحه‌ی جانکاه فقدان آن پیر مرادسفر کرده، خمینی دیگری همچون حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای، سکان کشتی انقلاب اسلامی را چونان سدّ سدید و بنیان مرصوصی در دستگرفته و آن را به سوی آرمان پیوسته‌ی بشر براند و امروز پرچم راه، تفکر، اندیشه و سلوک آن رهبر فرزانه و حکیم سفر کرده در دستان خلف صالح اشبرافراشته است و نظام سلطه و استکبار در شرایطی متفاوت از سر استیصال و در ماندگی، مجد و عزمت ایران اسلامی را بیش از پیش به نظاره نشستهاست.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ضمن گرامیداشت سالروز قیام مردمی ۱۵ خرداد که سرآغاز نهضت بیداری اسلامی ملت ایران و نشانگر عمق پیوندمعنوی مردم با آرمان‌های الهی و نمایش فداکاری ملت برای حفظ اسلام و برچیده شدن سلطه طاغوتیان بود، پیشتازی و پرچمداری جبهه اسلام واقعیتوسط جمهوری اسلامی ایران را از نعمات وجود بابرکت امام خمینی (ره) در تاریخ ایران اسلامی دانسته و استمرار این حرکت بزرگ الهی را در حمایت ازولایت مطلقه فقیه و نایب برحق امام راحل، حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) می‌داند و معتقد است امام خمینی (ره) یک حقیقت همیشه زنده است واینک که ۳۱ سال از رحلت آن ابرمرد بزرگ انقلاب اسلامی می‌گذرد راه و صراط آن امام همام بعنوان یک اسوه و الگو باقی مانده و چراغ راه رهپویانایشان خواهد بود.

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s