جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

صادرات نفت ونزوئلا به پایین‌ترین سطح ۱۷ ساله رسید

ساعت24-صادرات نفت ونزوئلا در ماه می با سقوط سنگینی روبرو شد و به پایین‌ترین سطح خود از ۲۰۰۳ تا کنون رسید.

به نقل از راشاتودی، در ماه می صادرات نفت ونزوئلا با سقوط سنگینی روبرو شد و به پایین‌ترین سطح خود از ۲۰۰۳ تا کنون رسید. این اتفاق پس از آن افتاد که دو شرکت مکزیکی که به عنوان واسطه‌ای برای فروش نفت ونزوئلا فعالیت می‌کردند، توسط آمریکا در لیست سیاه قرار داده شده و دیگر قادر به دریافت نفت نیستند.

داده‌های رفینیتیو ایکون و مستندات کشتی‌رانی بین‌المللی شرکت نفت دولتی ونزوئلا، پی‌دی‌وی‌اس‌ای، نشان داد که صادرات نفت این کشور در ماه می با سقوطی ۵۰ درصدی روبرو نسبت به میانگین صادرات در بازه ژانویه تا آوریل روبرو شده است.

داده‌های پی‌دی‌وی‌اس‌ای نشان می‌دهد صادرات ماه ژوئن هم نسبت به ماه می تغییر نخواهند کرد و تنها ۳ محموله به خریداران تخصیص داده شده است.

طبق داده‌هایی که به روئیت رویترز رسیده است، پی‌دی‌وی‌اس‌ای و شرکای تجاری آن در ماه گذشته ۴۵۳۹۳۵ بشکه نفت خام را در ۱۸ محموله صادر کرده‌اند.

دو شرکت مکزیکی که از سال ۲۰۱۹ نفت ونزوئلا را به بازار می‌رساندند (تبادل ۳۰ میلیون بشکه نفت خام طی توافق نفت در برابر غذا) اعلام کردند آنها هدف یک کمپین سیاسی بین‌المللی قرار گرفته‌اند که واشنگتن به راه انداخته است.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s