سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷

استاد دانشگاه نیویورک در گفت‌وگو یی:

امیدوارم مردم آمریکا تصمیم درستی در انتخابات بگیرند/ آمریکا در آژانس بی‌اعتبار شده است/ بایدن مذاکرات برجامی با ایران را آغاز می‌کند

خبر

ساعت 24-استاد دانشگاه نیویورک تاکید کرد: ترامپ تحت تاثیر مقام‌های اسرائیلی خواهان نابودی برجام است و تلاش می‌کند قبل از پایان دوران ریاست‌جمهوری‌اش در کاخ سفید این توافق نابود شود.وی تاکید کرد: من تصور می‌کنم بایدن به برجام باز می‌گردد. اما احتمال از سرگیری مذاکراتی در مورد برجام با حضور بایدن در کاخ سفید را می‌دهم. امیدوارم مردم آمریکا تصمیم درستی بگیرند و ترامپ انتخابات را ببازد.

توماس جی ویس (Thomas G. Weiss) مدیر موسسه مطالعات بین‌المللی رالف بانچ، عضو هیات علمی دانشگاه ایالتی نیویورک است.

وی سال‌ها در حوزه‌های تخصصی مهمی مانند سازمان‌های بین‌المللی، مدیریت جنگ و اقدامات بشردوستانه و سیاست خارجی ایالات متحده تحقیق، بررسی و تدریس کرده‌ است.

توماس جی ویس در گفت‌وگو یی نظرات خود را در مورد تنش‌های میان ایران و آمریکا بیان کرد.

ترامپ تحت تاثیر اسرائیل می‌خواهد برجام را نابود کند

وی در ابتدا در مورد تلاش ترامپ برای نابودی برجام گفت: ترامپ در تلاش است تا برجام را قبل از انتخابات و تا زمان حضور خود در کاخ سفید نابود کند، او این کار را تحت تاثیر اطرافیانش و حمایت از اسرائیل و جلب رضایت حامیانش انجام می‌دهد.

تمدید تحریم‌های تسلیحاتی برای فشار بر مردم ایران و ایجاد ناآرمی است

جی ویس در ادامه در مورد تلاش ترامپ برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران گفت: این تصمیم در راستای فشار بر ایران و خواهان اعمال فشار مضاعف بر ایران است. این ایده به اشتباه در بین دولت ترامپ وجود دارد که اگر جمعیت ایران فشار بیشتری را متحمل شود، ناآرامی رخ می‌دهد و در نهایت این رویه به تغییر نظام در ایران منجر می‌شود. این منطق در تمامی تحریم‌های ترامپ علیه ایران وجود دارد و تمدید تحریم‌های تسلیحاتی نیز با همین منطق افزایش فشار بر ایران و مردم این کشور شکل می‌گیرد.

اروپا شانش زیادی برای موفقیت در مقابل ترامپ ندارد برای همین زمان می‌خرد

آمریکا خودش در آژانس بی‌اعتبار شده است

این استاد دانشگاه همچنین به ضعف اروپا در مقابل آمریکا اشاره کرد و گفت: آن‌ها به راحتی نمی‌توانند در مقابل ترامپ ایستادگی کنند و شانس زیادی برای موفقیت ندارند. بنابراین ترجیح می‌دهند احتیاط کنند و زمان بخرند و منتظر نتیجه انتخابات در نوامبر باشند.

وی هم چنین در مورد بیانیه اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد ایران گفت: این ادعاها و بیانیه‌ها در راستای تلاش آمریکا برای بی‌اعتبار کردن ایران است. اما آمریکا خودش در آژانس بی‌اعتبار است. 

بایدن مذاکرات پیرامون برجام را با ایران آغاز می‌کند 

امیدوارم مردم آمریکا تصمیم درستی در انتخابات بگیرند

جی ویس هم‌چنین ابراز امیدواری کرد که ترامپ به زودی کاخ سفید را ترک کند و بایدن جایگزین او شود.

وی تاکید کرد: من تصور می‌کنم بایدن به برجام باز می‌گردد. اما احتمال از سرگیری مذاکراتی در مورد برجام با حضور بایدن در کاخ سفید را می‌دهم. امیدوارم مردم آمریکا تصمیم درستی بگیرند و ترامپ انتخابات را ببازد.

فشار تنها با هدف افزایش تنش‌ها طراحی شده‌اند

این استاد دانشگاه در ادامه در مورد تداوم فشار بر ایران گفت: فشار بر ایران باعث افزایش تنش‌ها می‌شود. به نظر می‌رسد که این فشارها تنها برای این هدف که تنش‌ها را افزایش دهند طراحی شده‌اند. چراکه اکنون تنها موجب افزایش تنش میان ایران و آمریکا شده‌اند.

منبع: ایلنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.