رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 50248

اردوغان پس از نوروز به ایران می آید

ساعت 24-سفیر ترکیه در ایران گفت: در حال آماده کردن مقدمات سفر رییس جمهوری ترکیه به ایران هستیم و این دیدار بلافاصله پس از عید نوروز صورت خواهد گرفت.

اردوغان پس از نوروز به ایران می آید
رضا هاکان تکین با اعلام اين خبر گفت: در مراحل پایانی قطعی کردن تاریخ سفر رییس جمهوری ترکیه به ایران هستیم و این دیدار بلافاصله بعد از عید نوروز خواهد بود.ما مایلیم این دیدار فقط یک دیدار تشریفاتی نباشد و نتایج ملموسی برای بهبود روابط دو کشور در همه زمینه ها داشته باشد.

سفیر ترکیه در ایران تصریح کرد: تفاهمنامه های زیادی برای گسترش روابط دو کشور در همه زمینه ها در دست بررسی است که امیدواریم تا زمان سفر اردوغان به ایران نهایی شوند.

وی ابراز امیدواری کرد این دیدار به روابط خوب دو کشور شتاب بیشتری دهد.

سفیر ترکیه به تشکیل کمیسیون عالی مشترک بین دو کشور به ریاست روسای جمهوری ایران و ترکیه اشاره کرد و گفت: نشست مشترکی بین اعضای کابینه دولت ایران و ترکیه در زمان سفر اردوغان به ایران تشکیل و برخی مشکلاتی که در نشست های کارشناسی حل نشده بررسی و راهکارهای بهبود روابط ارائه خواهد شد.

وی، روابط با خبرگزاری جمهوری اسلامی را برای سفارت ترکیه مهم دانست و گفت: ایرنا رسانه مهمی برای ترکیه است و صدای ایران برای دنیاست.

اولین نشست شورای عالی همکاری راهبردی بین ایران و ترکیه در سفر رسمی دکتر روحانی رییس جمهوری به آنکارا تشکیل شد و دومین نشست آن در سفر آتی دکتر اردوغان به تهران شکل خواهد گرفت.

منبع: ايرنا
نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها