یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۲

استفاده از تریاک به‌جای دارو در برخی مرغداری‌ها!

ساعت 24-به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی برخی از مرغداری‌ها برای مصرف دارویی و آنتی بیوتیک از تریاک استفاده می‌کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی در خصوص شایعات اخیر مبنی بر استفاده پرورش دهنگان مرغ گوشتی از تریاک برای افزایش وزن گفت: رئیس سازمان دامپزشکی این موضوع را تایید کرده بود که برای افزایش وزن مرغ­ها از تریاک استفاده میشود؛ اما این طور نیست.

مهدی یوسف خانی اظهار کرد: گفته شده است که استفاده از تریاک باعث یبوست در مرغ شده و به این شکل افزایش وزن پیدا می­‌کند. این کار به ضرر کشتارگاه است و ضرری برای مصرف کننده نهایی ندارد. زیرا بعد از کشتار مرغ، روده­ها پاک شده و تخلیه میشود و در نتیجه وزن مرغ کاهش پیدا می­کند و به دست خریدار میرسد.

وی با اشاره به این که استفاده مرغداران از این ماده عمومیت ندارد، افزود: فقط ممکن است چیزی کمتر از 20 درصد از مرغداران برای مصرف دارویی و آنتی بیوتیک از آن استفاده کنند. شنیده شده که برخی از مرغداران به دلیل دسترسی نداشتن به دارو و یا بی­ تاثیر بودن آن، از تریاک استفاده می‌­کنند. من این را تکذیب نمی­‌کنم که البته این کار درست نیست و با این افراد برخورد می­شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی این مساله که عنوان شده بود وجود تریاک در گوشت مرغ باعث کرخت و بی­حال شدن فرد مصرف کننده می­‌شود را نیز تکذیب کرد.

جام جم آنلاین

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s