دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۵

درخواست استفاده از ماسک، مشکل‌ساز شد

ساعت 24 -صاحب یک کافه در کینگستون کانادا پس از درخواست از مشتری برای استفاده از ماسک مورد حمله نژادپرستانه قرار گرفت. مدتی است که مقامات بهداشتی کانادا استفاده از ماسک را تقریباً در تمام اماکن عمومی اجباری کرده اند. اما به نظر می‌رسد این موضوع از سوی بسیاری از افراد مورد قبول واقع نشده است.

صاحب یک کافه در کینگستون کانادا پس از درخواست از مشتری برای استفاده از ماسک مورد حمله نژادپرستانه قرار گرفت. مدتی است که مقامات بهداشتی کانادا استفاده از ماسک را تقریباً در تمام اماکن عمومی اجباری کرده اند. اما به نظر می‌رسد این موضوع از سوی بسیاری از افراد مورد قبول واقع نشده است.

به نظر می‌رسد استفاده از ماسک تا مدت‌ها برای بسیاری از ما اجباری خواهد بود، چرا که ویروس کرونا، کماکان در سراسر جهان در حال انتشار و قربانی گرفتن است.

بسیاری از مردم در سراسر جهان از قوانین مبارزه با کرونا تبعیت می‌کنند و این در حالی است که برخی دیگر نیز به این قوانین بی تفاوتند. برخی دیگر نیز در کنار بی تفاوتی به پروتکل‌های بهداشتی، واکنش‌های بسیار تلخ عصبی نشان می‌دهند و این همان اتفاقی است که در یک قهوه فروشی کینگستون رخ داد.

ویدژ بانرجی از اقلیت‌های مهاجر و رنگین پوست کانادا کهه صاحب کافه است می‌گوید: «ما از مدت‌ها قبل برای رعایت بهداشت در کافه خود ماسک‌های یکبار مصرف را ذخیره کردیم و در اختیار مشتریان قرار می‌دادیم. اما وقتی کارگر جوان ما از یکی از مراجعان کافه درخواست کرد که ماسک استفاده کند وی ناراحت شد و سپس منتظر ماند تا قهوه خانه تقریباً خالی شود، و سپس شروع به توهین‌های نژادپرستانه بسیار بد کرد.»

این فرد مهاجم در بخشی از صحبت‌های خود گفت: «اصلا چرا شما اینجا هستید؟ شما باید به کشور خود برگردید. شما مهاجرهای رنگین پوست شغل ما را می‌گیرید.» این حمله در حالی صورت گرفت که اساسا هدف خدمتکار از هشدار ماسک چیزی به جز سلامت مراجعان نبود.

با توجه به تداوم بیماری کرونا به نظر می‌رسد برخی از مردم نسبت به این بیماری بی تفاوت شده اند و حتی پروتکل‌های بهداشتی را نیز رعایت نمی‌کنند.

انتخاب

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s