دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۵

آمار متقاضیان مهمانی دانشجویان در ترم آینده اعلام شد

نقل و انتقال دانشجویی

ساعت24- رئیس سازمان امور دانشجویان از ثبت درخواست ۸۳۰۰ دانشجو برای مهمانی در ترم تحصیلی آینده خبر داد.

دکتر مجتبی صدیقی با اشاره به آخرین وضعیت مهمانی دانشجویان دانشگاه‌ها برای نیمسال تحصیلی آینده، اظهار کرد: تعدادی از دانشجویان در سامانه انتقال برای مهمانی نیم‌سال آینده تحصیلی ثبت نام کرده‌اند که وضعیت این دانشجویان در حال بررسی است.

رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: باید با رؤسای دانشگاه‌ها صحبت کنیم که آیا امکان گسترش مهمانی برای ترم آینده وجود دارد و در صورت فراهم بودن شرایط این امکان را برای دانشجویان مجددا فراهم خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: دانشگاه‌ها بر اساس امکانات و ظرفیت‌هایی که در اختیار دارند، می‌توانند در خصوص درخواست مهمانی دانشجویان برای ترم تحصیلی آینده تصمیم‌گیری کنند، البته وزارت علوم از دانشگاه‌ها درخواست خواهد کرد که به دلیل وضعیت ناشی از شیوع کرونا ویروس برای نیم‌سال تحصیلی آینده همکاری بیشتری در زمینه امکان مهمانی دانشجویان بیشتری داشته باشند. ضمن اینکه راهکارهای آن بعد از هماهنگی با دانشگاه‌ها اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس سازمان امور دانشجویان همچنین خاطر نشان کرد: درخواست مهمانی معمولاً برای دانشجویان دوره کارشناسی امکان‌پذیر است و این دانشجویان می‌توانند با ثبت درخواست مهمانی و در صورت موافقت دانشگاه مقصد در دانشگاه‌هایی که مدنظر هستند، تحصیل کنند.

دکتر صدیقی با تاکید بر اینکه امکان مهمانی شامل حال دانشجویان جدیدالورود نخواهد شد، گفت: به نظر نمی‌آید که این دانشجویان نیازی به استفاده از تسهیلات مهمانی داشته باشند.

به گفته معاون وزیر علوم، ما در ترم جاری درخواست مهمانی برای ارائه امتحانات نیمسال جاری در دانشگاه‌های دیگر نداشتیم.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s