شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱

۷ عضو کابینه به مجلس خوانده شدند

ساعت 24 - دو معاون رییس جمهوری و پنج نفر از وزیران، این هفته با حضور در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در خصوص دستگاه‌های متبوع خود با نمایندگان تبادل نظر خواهند کرد.

به گزارش ایرنا کمیسیونهای تخصصی مجلس شورای اسلامی این هفته میزان هفت عضو کابینه خواهند بود. بر این اساس علی اکبر صالحی معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی، محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، بیژن زنگنه وزیر نفت، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه،کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی و محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خواهند بود.حسین مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی وزارت صنعت معدن و تجارت هم که سرپرستی این وزارتخانه را بر عهده دارد و قرار است روز چهارشنبه جلسه رای اعتماد به وی در جلسه علنی برگزار شود، این هفته با حضور در کمیسیون‌های تخصصی به تشریح برنامه‌های خود در وزارت صنعت معدن و تجارت خواهد پرداخت.بر این اساس، وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در جلسات هفته جاری کمیسیون صنایع و معادن حاضر خواهد شد تا برنامه‌های خود را به نمایندگان ارائه کند.براساس دستورکار هفته جاری کمیسیون صنایع و معادن مجلس، این کمیسیون در جلسه روز یکشنبه خود، میزبان حسین مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود تا برنامه‌های او برای کسب رای اعتماد از مجلس، مورد بررسی قرار گیرد.

براساس این گزارش بیژن زنگنه وزیر نفت و معاونان وی هم سه‌شنبه جهت ارائه گزارشی از عملکرد کاری خود در کمیسیون صنایع و معادن حاضر می‌شوند.

براساس این گزارش اعضای کمیسیون صنایع و معادن سه‌شنبه عصر میزبان کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی و معاونان وی خواهند بود و خاوازی و معاونان وی گزارشی از عملکرد وزارتخانه متبوع خود  ارائه خواهند کرد.

همچنین روز دوشنبه کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارش مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار داده و کمیته جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار مسائل و مشکلات صنعت در حوزه مالیاتی بررسی می‌کند.

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس این هفته با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه استرداد ارزهای بلوکه شده کشورمان در بانک‌های کشورهای مختلف را بررسی می‌کند.

براساس این گزارش، کمیسیون برنامه و بودجه روز یکشنبه درخصوص درخواست تعدادی از نمایندگان جهت عضویت در این کمیسیون را بررسی و درباره آن تصمیم‌گیری می‌کند، همچنین با حضور ظریف

کمیسیون برنامه و بودجه عصر سه شنبه همچنین با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار خواهد کرد. شریعتمداری در این جلسه گزارشی از عملکرد وزارتخانه متبوع خود در بخش وضعیت اشتغال کشور و عملکرد تبصره (۱۸) قانون بودجه ارائه خواهد کرد.

این کمیسیون روز یکشنبه لایحه دو فوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم را بررسی می کند. اعضای کمیسیون عصر همان روز نشستی با مدرس خیابانی برای بررسی گزارش آخرین وضعیت بازرگانی داخلی و خارجی و همچنین ارائه برنامه‌های پیشنهادی خواهند داشت.

علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی هم این هفته میهمان کمیسیون انرژی است. صالحی قرار است روز یکشنبه با حضور در کمیسیون انرژی مجلس درخصوص آخرین وضعیت فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشور گزارشی ارائه کند.

اعضای کمیسیون عمران مجلس هم این هفته میزبان محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه خواهند بود.

 در نشست روز یکشنبه کمیسیون عمران موضوعات مرتبط با حمل و نقل با حضور معاونان وزارت راه و شهرسازی بررسی می‌شود و نشست کمیته‌های تخصصی کمیسیون عمران مجلس نیز در روز دوشنبه با دستور کار تعیین اولویت‌ها برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s