یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲

مدیرعامل فیس‌بوک در باشگاه فوقِ ثروتمندان جهان

ثروتمندان

ساعت 24 -دنیای شگفت انگیزی داریم. دراین دنیا میلیونها نفر در کشورهایی زندگی می کنند که هیچ ثروتی ندارند و فقط از راه فروش نیروی کار خود درامد به دست می آورند و همان را برای زنده ماندن هزینه می کنند. اما در جایی دیگر کسانی هستند که ثروتشان به انهایی بیشاز ثروت یک کشور است.

جوانان و افراطیون تضاد گرا این دودنیای به شدت متناقض را نمی پسندند و می خواهند آن را دگرگون کنند. اما میانسالان و سالخوردگان می گویند مگر ثروتمندان چند برابر تهیدستان می خورند و می آشامند یا از بهترین لباسها و تفریح ها استفاده می کنندو باوردارند که ثروت آنها در مسیر ایجاد شغل به کار می رود. با این توضیح می رسیم به خبر یورونیوز و اینکه مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت فیس‌بوک با ثروتی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار به کلوپ فوقِ ثروتمندان جهان پیوسته است. . این موفقیت جدید پس از افزایش ارزش سهام فیس‌بوک در هفتۀ گذشته حاصل شد.

پیش از او، در سراسر جهان تنها دو نفر یعنی جف بزوس و بیل گیتس، بنیان‌گذاران آمازون و مایکروسافت دارای ثروتی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار بودند.ورود زاکربرگ ۳۶ ساله به باشگاه «۱۰۰ میلیاردی‌ها» پس از آن ممکن شد که روز پنج‌شنبه، با انتشار این خبر که فیس‌بوک نرم‌افزاری شبیه به تیک‌تاک با نام «ریلز» را برای آمریکا و بیش از ۵۰ کشور دیگر در اینستاگرام راه اندازی کرده، ارزش سهام فیسبوک ۶ درصد افزایش یافت.این خبر درست زمانی منتشر شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد که فعالیت اپلیکیشن تیک‌تاک را ممنوع خواهد کرد.یک هفته پیش از انتشار اخبار مربوط به اپلیکیشن «ریلز» نیز شرکت فیس‌بوک اعلام کرده بود که آمار کاربرانش از مسیر سیستم عامل‌هایی همچون واتس‌اپ و اینستاگرام به رکورد جدید ۳ میلیارد کاربر رسیده است.

گفته می‌شود یکی از دلایل رسیدن به رکورد جدید، همه‌گیری کرونا و اجبار بسیاری به ماندن در خانه‌هایشان در سراسر جهان بوده است.سهام فیس‌بوک در سال جاری میلادی حدود ۳۰ درصد رشد داشته و به این ترتیب ۲۲ میلیارد دلار به ثروت زاکربرگ افزوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s