یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰

حمله به کاروان نظامی کُردهای وابسته به آمریکا در الحسکه

ساعت24-منابع محلی خبر دادند که یک کاروان از شبه‌نظامیان کُرد وابسته به آمریکا، در منطقه «الشدادی» واقع در استان الحسکه سوریه هدف حمله قرار گرفتند.

منابع محلی سوریه از حمله به شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» -تحت‌الحمایه آمریکا- خبر دادند.

شبکه خبری الاخباریه به نقل از این منابع گزارش داد که یک کاروان از این شبه‌نظامیان در منطقه «الشدادی» واقع در استان الحسکه در شمال شرق سوریه، هدف حمله قرار گرفتند.

به گفته این منابع، این کاروان شبه‌نظامیان کُرد به سمت میدان نفتی «العمر» در حرکت بودند. این میدان نفتی در حال حاضر، در اشغال نظامیان تروریست آمریکایی قرار دارد.

منابع مذکور تأکید کردند، در جریان این حمله، سه خودروی نظامی متعلق به شبه‌نظامیان کُرد و یک کامیون مخصوص حمل تجهیزات نظامی منهدم شد.

نظامیان آمریکا با حضور در شرق و شمال شرق سوریه در پی غارت هر چه بیشتر نفت سوریه هستند. مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به تروریستها- اواخر اردیبهشت ماه گذشته خبر داد که نیروهای آمریکایی همچنان به صورت بی‌وقفه در حال تثبیت مجدد نفوذ خود به صورت کامل در منطقه شرق فرات هستند.

دیدبان با بیان اینکه «عملیات گسترش پایگاه میدان نفتی العمر در شرق دیرالزور و تجهیز سایر پایگاه‌ها در آن، همچنان ادامه دارد»، تأکید کرد، نشستها و دیدارها و بازدیدهایی (از سوی مسئولان آمریکایی) از این پایگاهها و مقرها صورت می‌گیرد.

در همین ارتباط، شبکه خبری العالم نیز به نقل از منابع آگاه خبر داد که «نیروهای آمریکایی در حال حاضر، مشغول تقویت گسترده حضور خود در مناطق تولید نفت و گاز در ریف حسکه سوریه هستند».

این در حالی است که ساکنان این مناطق سوریه روزانه دست به تظاهرات و اعتراض علیه کُردها و تروریستهای آمریکایی می‌زنند و خواستار اخراج این عناصر از خاک کشور خود هستند

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s