سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۷

آبرامز جنایتکار جانشین هوک ناکام

"یک کارشناس مسائل آمریکا اظهار کرد: جانشین برایان هوک، «الیوت آبرامز»در مورد ونزوئلا نتوانست کاری کند، چه برسد به ایران که قوی‌تر از ونزوئلا است.

 فواد ایزدی  در گفت‌وگو با ایسنا در مورد تغییر نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران و انتخاب الیوت آبرامز به عنوان جانشین برایان هوک و این که  آیا این تحولات موجب تغییر سیاست آمریکا در قبال ایران خواهد شد یا نه ؟ گفت: سیاست  آمریکا اعمال فشار حداکثری علیه ایران است و تا زمانی که بانیان اصلی این سیاست یعنی افرادی همچون« پمپئو»  در کاخ سفید هستند ، این سیاست ادامه خواهد داشت.  وی با بیان اینکه سیاست فشار حداکثری آمریکا در برابر ایران شکست خورده است، افزود : در چارچوب این سیاست ، قرار بود آنها بتوانند  رژیم ایران را سرنگون کنند و یا اینکه امتیازات بیشتری از تهران دریافت کنند، ولی این اتفاقات نیفتاد و با شکست مواجه شدند .  این استاد دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه در سه ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار نیست سیاست آمریکا نسبت به ایران تغییر کند، تصریح کرد : به صورت دقیق مشخص نیست که  برایان هوک خودش استعفا کرده و متوجه شده نتوانسته در  پیشبرد  سیاست  های خود نسبت به ایران به موفقیتی دست پیدا کند یا اینکه به خاطر این ناکامی اخراج شده است  .

وی با اشاره به سابقه جانشین برایان هوک  در عرصه سیاست خارجی آمریکا گفت: آبرامز سابقه جنایتکارانه‌ای دارد، او در مورد  ونزوئلا نیز نتوانست سیاست های آمریکا را به پیش ببرد چه برسد به ایران  که قوی تر از ونزوئلا است و به این کشور کمک می‌کند . ایزدی خاطرنشان کرد : آمریکایی ها نمی خواستند  پست برایان هوک خالی بماند، بنابراین مجبور بودند که یک فرد ضد ایرانی را جانشین او کنند تا سیاست شکست خورده برایان هوک در مورد ایران را ادامه دهد .

دهند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s