چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳

نیوزیلند در پی کشف منشأ خوشه جدید کرونا پس از ۱۰۲ روز

ساعت24-مقامات نیوزیلند ضمن اعمال قرنطینه مجدد و سراسری، در حال بررسی احتمالات مختلف برای کشف منشأ خوشه جدید ابتلا به کرونا در این کشور پس از بیش از سه ماه هستند.

کشف ابتلای چهار عضو یک خانواده به کرونا در اوکلند، جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند را بر آن داشته تا به سرعت مجدداً محدودیت‌های حرکتی را در بزرگترین شهر نیوزیلند و محدودیت‌های مسافرتی را در کل کشور به کار گیرد.

مقامات ‌ضمن بررسی احتمالات مختلف در مورد منشأ ابتلای این خانواده به کرونا، احتمال ورود کروناویروس از طریق حمل و نقل را نیز مورد بررسی قرار داده‌اند.

منبع شیوع این بیماری مقامات بهداشتی نیوزیلند را سردرگم کرده است. این مقامات اطمینان دارند که هیچ گونه انتقال محلی ویروس در نیوزیلند به مدت ۱۰۲ روز انجام نشده است و نیز این خانواده به خارج از کشور سفر نکرده‌اند.

به گفته مقامات، تحقیقات در مورد پتانسیل وارد شدن ویروس توسط حمل و نقل باری صفر بوده است. آزمایش سطوح در یک فروشگاه واقع در اوکلند که یکی از مردان خانواده مبتلا به کرونا در آن مشغول به کار بود، انجام شده است. با توجه به اینکه کروناویروس قادر به زنده ماندن تا مدتی در محیط سرد یخچال است، یخچال‌های این فروشگاه نیز مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

بنا بر گزارش رویترز، چین نیز نمونه‌هایی از کروناویروس را در بسته‌بندی غذاهای دریایی منجمد وارداتی گزارش کرده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s