پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰

دختر، پدر 85‌ ساله‌اش را ربود

ساعت 24-زنی چندی قبل نزد کارآگاهان پلیس آگاهی استان البرز رفت و خبر داد پدرش به‌دست دو مرد غریبه ربوده شده‌ است.

او گفت: پدرم 85 سال دارد و من نگران وضع سلامتی‌اش هستم. از طرفی نمی‌دانم دو آدم‌ربا چه کسانی بودند و چه خواسته‌ای دارند.

کارآگاهان بعد از اطلاع از ماجرای آدم‌ربایی وارد عمل شدند و تحقیقاتی را آغاز کردند. آنها متوجه شدند شاکی حاصل ازدواج دوم پیرمرد است. مرد ربوده‌شده فرزندانی از ازدواج اول خود دارد که در خارج از کشور زندگی می‌کنند. کارآگاهان در ادامه پی بردند اخیرا یکی از فرزندان این مرد به ایران بازگشته و با همسر دوم پدرش و خواهر ناتنی خود دچار اختلاف شده است.

وقتی موضوع پی گرفته شد سرنخ‌هایی به‌دست آمد که نشان می‌داد همسر دوم پیرمرد و همچنین دختر او در زمانی‌که مرد مسن در ایران تنها بود، از این موضوع استفاده و بخشی از اموال او را به نام خودشان منتقل کردند. همچنین مشخص شد آنها پیرمرد را مدتی نیز در یک مرکز روانی بستری کرده بودند.

روشن‌شدن این جزئیات باعث شد تحقیقات جلوتر برود و معلوم شد فرزند اول پیرمرد بعد از بازگشت به ایران وقتی متوجه اقدامات نامادری و خواهرناتنی‌اش شده، سعی کرده جلوی اقدامات آنها را بگیرد و به‌همین‌دلیل باهم درگیر شده‌اند.

تمامی شواهد و سرنخ‌های به‌دست‌آمده باعث شد مأموران به دختر پیرمرد ظنین شوند و او را پشت میز بازجویی بنشانند. این زن در ابتدا ادعا کرد از ماجرای آدم‌ربایی هیچ اطلاعاتی ندارد اما وقتی دید مدارکی علیه او جمع‌آوری شده است، لب به اعتراف گشود و گفت با انگیزه سرقت و تصاحب اموال پدرش این نقشه را با کمک دو مرد طراحی و اجرا کرد.

مأموران بعد از شنیدن اظهارات این زن تحقیقات خود را به‌صورت ضربتی پی گرفتند و با شناسایی و دستگیری دو همدست این زن محل زندانی‌شدن گروگان را پیدا و او را آزاد کردند.

بنا بر این گزارش، درحال‌حاضر تحقیقات از متهمان ادامه دارد.

منبع: روزنامه شرق

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.