سه‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲

چین از احتمال آماده شدن واکسن کرونا تا ماه نوامبر خبر داد

ساعت24-یکی از مقامات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در چین گفته که واکسن کرونا احتمالاً تا ماه نوامبر برای استفاده عموم آماده خواهد شد.

یکی از مقامات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در چین گفته که واکسن کرونا احتمالاً تا ماه نوامبر (اواسط آبان ماه) برای استفاده عموم آماده خواهد شد. 

به نوشته خبر‌گزاری رویترز، «گویژن وو»، کارشناس ارشد زیست ایمنی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری چین روز گذشته در مصاحبه‌ای با تلویزیون دولتی این کشور گفت: «مرحله سوم آزمایش بالینی [واکسن کرونا]، به طور منظم در حال پیشرفت است و واکسن‌ها تا ماه نوامبر یا دسامبر آماده خواهند بود.» 

چین چهار واکسن کرونا در اختیار دارد که همگی در مرحله آزمایش بالینی قرار دارند. حداقل سه عدد از این واکسن‌ها تحت «پروژه استفاده ضروری» به نیرو‌هایی که نیازمند دریافت واکسن بوده‌اند، ارائه شده است. چین این پروژه را در ماه ژوئیه امسال راه‌اندازی کرد. 

گویژن وو گفته خود او بعد از تزریق یک واکسن آزمایشی در ماه آوریل، هیچ علائم غیر‌عادی را در ماه‌های اخیر مشاهده نکرده است. 

یکی از واحد‌های «گروه ساینوفارم»، غول دارو‌سازی چینی به همراه شرکت بیو داروی «ساینوواک بیوتک» که در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارد، در حال تولید سه واکسن تحت این پروژه هستند. چهارمین واکسن کرونا نیز در ماه ژوئن توسط ارتش چین تأیید شد. 

تولیدکنندگان واکسن در سرتاسر جهان در تلاشند واکسنی کارآمد برای مقابله با این ویروس ناشناخته که تاکنون جان بیش از ۹۳۰ هزار نفر را در جهان گرفته، تولید کنند. 

طبق آمار و ارقام منتشر شده در وب سایت «ورلداُمیترز»، تاکنون ۲۹ میلیون و ۴۴۵ هزار و ۸۴۷ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۹۳۲ هزار و ۷۴۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند. 

آمریکا با ثبت بیش از ۶.۵ میلیون مبتلا و ۱۹۴ هزار فوتی همچنان در صدر جدول کشور‌های درگیر با ویروس کرونا در جهان قرار دارد.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s