شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

بیل گیتس: سیاست ممنوعیت سفر ترامپ، وضعیت کرونا در آمریکا را بدتر کرد

ساعت24-مؤسس شرکت مایکروسافت گفته دستور اجرایی که رئیس‌جمهور آمریکا برای ممنوعیت سفر در زمان شیوع کرونا صادر کرد، وضعیت این بیماری در این کشور را وخیم‌تر ساخت.

«بیل گیتس»، مؤسس شرکت مایکروسافت در مصاحبه‌ای با شبکه فاکس نیوز گفته دستور اجرایی که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای ممنوعیت سفر در فصل بهار،‌‌‌‌‌ یعنی زمان آغاز شیوع کرونا صادر کرد، وضعیت این بیماری در این کشور را وخیم‌تر ساخت.

به نوشته وبگاه نیوزمکس، بیل گیتس در این خصوص گفت: «ما عجله کردیم و توانایی قرنطینه یا آزمایش این افراد را نداشتیم.»

وی افزود: «بنابراین تخم این بیماری در اینجا کاشته شد و شما می‌دانید که این ممنوعیت و نحوه اجرای آن به [شیوع] این بیماری سرعت بخشید.»

گیتس گفت در ماه مارس آمریکا شاهد افزایش میزان ابتلا و فوتی بر اثر ویروس کرونا بود که ایالت‌های غربی به دلیل سرازیر شدن سفر‌ها از چین و ایالت‌های شرقی به دلیل افزایش سفر‌ها از اروپا شاهد شیوع این بیماری بود؛ با این حال، ظرفیت آزمایش و راهی روشن برای مقابله با این ویروس وجود نداشت.

بیل گیتس پیشتر از نحوه واکنش چین به ویروس کرونا حمایت کرده بود و یکی از منتقدان ترامپ در خصوص مقابله با این ویروس بود.

دونالد ترامپ در سی و یکم ژانویه (۱۱ بهمن ۹۸) ورود پرواز‌ها از چین به آمریکا را ممنوع کرد.

به دنبال اعمال این ممنوعیت وی در ماه‌های فوریه و مارس نیز پرواز‌ها از اروپا و کشور‌های دیگر را ممنوع کرد.

بنا بر آمار دانشگاه «جانز هاپکینز» در شبانه‌روز گذشته با ثبت ۴۴ هزار و ۳۶۰ مورد جدید ابتلا تعداد کل مبتلایان در آمریکا به ۶ میلیون و ۶۷۴ هزار و ۴۱۱ نفر رسید. تعداد قربانیان هم با ثبت ۸۷۰ مورد جدید، به مجموع ۱۹۷ هزار و ۶۳۳ مورد افزایش یافت.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.