شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴

ماکرون به اظهارات تند وزیر دفاع ترکیه پاسخ داد

ساعت 24 - رئیس جمهور فرانسه با انتشار پیامی به اظهارات تند وزیر دفاع ترکیه در خصوص تنش ها در مدیترانه شرقی پاسخ داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در واکنش به اظهارات تند وزیر دفاع ترکیه در پیامی توئیتری نوشت: ما در آزاکسیو (شهری در جزیره کرس فرانسه) یک پیام روشن به ترکیه فرستادیم: بیایید دوباره وارد یک گفتگوی مسئولانه با حسن نیت و به دور از ساده لوحی شوید.

رئیس‌جمهور فرانسه در این باره ادامه داد: این فراخوان، اکنون خواست پارلمان اروپا هم هست. به نظر می رسد که این فراخوان شنیده شده است. بیایید به جلو پیش برویم.گفتنی است، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه دیروز جمعه در سخنانی امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه را به آتش‌افروزی در مدیترانه شرقی متهم کرد و گفت با وجود او، حل مسائل دشوارتر می‌شود.آکار همچنین حق اتحادیه اروپا را برای اعمال قدرت یا مرزبندی در مدیترانه زیر سوال برد.

وی همچنین اعلام کرد که به‌رغم آنکه یونان روند حل مناقشه مدیترانه را به کُندی پیش می‌برد؛ ترکیه همچنان از مذاکره استقبال می‌کند.به گزارش مهر، یونان و قبرس جنوبی اقدام ترکیه مبنی بر حفاری در دریای مدیترانه شرقی که با هدف بهره‌برداری از ذخایر گاز طبیعی منطقه صورت می‌گیرد را زیر سوال برده‌اند. در این میان، فرانسه نیز به جانبداری از آتن و نیکوزیا به میدان آمده و حریف می‌طلبد؛ حال آنکه اتحادیه اروپا نیز تهدید کرده چنانچه آنکارا مناقشه را از راه مسالمت‌آمیز حل نکند؛ با تحریم مواجه خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.