پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹

لغوممنوعیت ورود هواپیماها ی ایرانی به آلمان

هما

ساعت 24 - اشپیگل گزارش داده است علی‌رغم گسترش ویروس کرونا آلمان تصمیم گرفته است ممنوعیت پرواز هواپیماها از ایران را لغو کند. مسافران ایرانی در فرودگاه‌های آلمان در بدو ورود تست کرونا می‌دهند و به مدت دو هفته قرنطینه می‌شوند.

دولت آلمان از  مارس ۲۰۲۰ به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا تمامی پروازهای هواپیماها را از ایران متوقف کرد. طبق گزارش نشریه آلمانی اشپیگل اکنون این پروازها می‌توانند دوباره از سرگرفته شوند.اشپیگل در ادامه گزارش خود آورده است که دولت آلمان "بی سر و صدا" ممنوعیت پرواز مناطق پرخطر کرونا را لغو کرده و محدودیت‌های پرواز هواپیماهای ایرانی با وجود اینکه ایران هنوز به عنوان منطقه مورد خطر کرونایی طبقه بندی شده برداشته می‌شود.ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان روز دوشنبه ۲۱ سپتامبر دستور لغو پروازها از مناطق کروناخیز را امضا کرده است. طبق این سند ممنوعیت پرواز هواپیماها به آلمان که در اواخر مارس وضع شده بود از روز چهارشنبه ۲۳ سپتامبر اعمال نخواهد شد.آلمان در مارس ۲۰۲۰ پرواز هواپیماها را از ایران  و چین متوقف کرده بود. وزیر بهداشت آلمان در آن زمان استدلال کرده بود که نمی‌توان از یک سو ممنوعیت تماس و محدودیت ایجاد کرد و در عین حال اجازه پرواز "از مناطق پر خطر" را داد.

اشپیگل در ادامه گزارش خود آورده است که دولت آلمان رفع ممنوعیت پروازها از ایران را با روند گسترش کرونا و از همه مهم‌تر با سیاست اطلاع‌رسانی رژیم ایران در ارتباط می‌داند.اشپیگل در ادامه می‌نویسد انستیتوی روبرت کخ، جمهوری اسلامی را به لحاظ گسترش بیماری کووید-۱۹ پرخطر طبقه‌بندی کرده است اما برخلاف بهار امسال، اکنون تهران ارقام معتبر و قابل قبولی را گزارش می‌کند.

طبق آخرین آمار بیش از ۴۳۰ هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شدند و از آغاز شیوع کرونا تا کنون بیش از ۲۵ هزار نفر هم بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.به گزارش اشپیگل نخستین پرواز "ایران ایر" به آلمان احتمالاً روز یکشنبه ۲۷ سپتامبر انجام خواهد گرفت و برای مسافران از ایران همان قوانینی اعمال خواهد شد که برای کلیه افرادی که از مناطق پرریسک کرونایی وارد آلمان می‌شوند.همه مسافران در بدو ورود در فرودگاه باید تست کرونا بدهند و به مدت دو هفته در قرنطینه بمانند. چنین تدابیری قبلا در بهار سال جاری اتخاذ نشده بود. مسافران ایرانی در آن زمان می‌توانستند بدون هیچ‌گونه کنترل بهداشتی وارد آلمان شوند.

به نوشته اشپیگل در داخل ایران هنوز محدودیت‌های بسیار سخت مسافرتی وجود دارد. در حال حاضر فقط خارجی‌ها یا ایرانیانی که تابعیت دوگانه دارند مجاز به سفر هوایی هستند سایر مسافران ولی نیاز به اجازه‌نامه ویژه دولتی دارند. سازمان هواپیمایی کشوری نیز اخیرا گزارش کرده است که ۸۴ درصد پروازهای بین‌المللی کاهش پیدا کرده و شمار مسافران نیز ۹۶ درصد کمتر شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.