شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰

نبرد مستقیم جنگنده‌های یونان و ترکیه

ساعت 24-منابع یونانی از نبرد مستقیم جنگنده‌های خود با جنگنده‌های ارتش ترکیه و آسیب دیدگی شدید جنگنده «اف-16» رقیب خبر دادند.

به گزارش  فارس، منابع یونانی شنبه مدعی شدند یک فروند جنگنده ارتش ترکیه  چندی قبل در تقابل با جنگنده‌های این کشور به شدت دچار نقص فنی شد.

وبگاه «گریک سیتی ریپورتر» به نقل از وبگاه یونانی «دیفنس پست» نوشت که در جریان این رویارویی که چندی پیش رخ داد، جنگنده‌های نیروی هوایی یونان جت‌های اف-16 را به دام انداخته و در نبرد مستقیم (داگ فایت) به دلیل فشار وارد شده و کمبود سوخت یکی از جنگنده های اف-16 ترکیه دچار مشکل می‌شود.

 به نوشته این منبع خبری، خلبان این جنگنده  با عجله به پایگاه خود در «دالامان» برمی‌گردد و به دلیل فشار وارد شده بر موتور به سختی بر باند فرودگاه فرود می‌آید. 

چندی قبل نیروی هوایی یونان با انتشار فیلمی به عملیات رهگیری موفق یک فروند جنگنده «اف-16» ارتش ترکیه بر فراز شرق دریای اژه از سوی یک جنگنده «میراژ» خود اشاره کرد. طی این تقابل یک فروند جنگنده «میراژ-2000» یونان یک فروند جنگنده اف-16 نیروی هوایی ترکیه را رهگیری می کند. در این فیلم به وضوح میراژ-2000 یونان بر فراز شرق دریای اژه به تعقیب اف-16 ارتش ترکیه می پردازد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.