یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴

آذربایجان مدعی تسلط بر 6 روستای تحت کنترل ارمنستان شد

ساعت24- جمهوری آذربایجان ادعا کرد که نیروهای این کشور بر 6 روستای تحت کنترل ارمنستان مسلط شدند.

رسانه‌ها به نقل از مقام‌های جمهوری آذربایجان خبر دادند که این کشور در درگیری‌ها با ارمنستان بر 6 روستای تحت کنترل این کشور مسلط شده است.

همزمان با شدت گرفتن دوباره درگیری‌ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ، خبرگزاری فرانسه گزارشی به نقل از مقام‌های باکو درباره این درگیری‌ها منتشر کرد.

در خبر این رسانه به نقل از مقام‌های جمهوری آذربایجان آمده است که این کشور از تسلط نیروهای آذربایجان بر 6 روستای تحت کنترل ارمنستان خبر داد.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، این خبر را امروز یکشنبه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد.

رسانه‌های جمهوری آذربایجان از قبیل خبرگزاری «ترند» در روایت خود اینطور خبر دادند که وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد در نتیجه عملیات نظامیان این کشور چندین «روستای تحت اشغال ارمنستان آزاد شدند».

بیانیه وزارت  دفاع آذربایجان درباره تسلط این کشور بر 6 روستا در حالی مطرح شده که مقام‌های ارمنستان هنوز واکنشی به این ادعای باکو نشان نداده است.

درگیری‌های مرزی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ از امروز یکشنبه بار دیگر از سرگرفته شده و دو طرف یکدیگر را مقصر آغاز آن اعلام کرده‌اند.

جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۹۲ به دنبال تصرف منطقه قره‌باغ کوهستانی توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و تلاش‌های بین‌المللی برای حل این مناقشه تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.