دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴

تعطیلی 400 کارخانه قطعه سازی خودرو

تعطیل

ساعت 24 - طبق اعلام رییس کمیته نقدینگی انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور، مشکلات صنعت قطعه‌سازی کشور در داخل در سایه مشکلات ناشی از محدودیت‌های ارزی و همچنین کروناویروس، سبب شده تا از ۱۲۰۰ قطعه ساز بزرگ و کوچک کشور، ۴۰۰ شرکت تعطیل کامل و ۳۰۰ قطعه سازی نیز نیمه تعطیل شوند.

به گزارش ایسنا، در خلال نشست انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان که امروز (شنبه) با مدیرانی از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزارشد، سعید صبوری، با اعلام این موضوع، اظهار کرد: آنچه که می‌تواند قطعه‌سازان را سرپا نگه خواهد داشت و موجب حرکت آن‌ها خواهد شد، نقدینگی است که باتوجه به مشکلات و موانعی که در مسیر تامین قطعات و تامین نقدینگی آن‌ها قرار گرفته است، قطعه‌سازان در شرایط بسیار نامناسبی قرار گرفته‌اند که به‌تبع صنعت خودرو را هم با گرفتاری مواجه ساخته است. رییس کمیته نقدینگی انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی ریشه این مشکلات را در سیاست‌های اشتباه و سرکوب قیمت‌های خودرو و قطعات دانسته و تامین نقدینگی را از واجب‌ترین امور در صنعت قطعه‌سازی عنوان کرد.زانه‌دار انجمن همگن قطعه‌سازی تصریح کرد: بازار مواد اولیه در شرایط فعلی به صورت لحظه‌ای و ساعتی قیمت‌گذاری می‌شود. در بازار لحظه‌ای و ساعتی بورس، پرداخت ۱۲۰ روزه معنایی نخواهد داشت؛ چراکه مواد اولیه با حجم کم و قیمت‌های بالا به صورت ساعتی تعین قیمت می‌شوند.صبوری در پاسخ به سوال ایسنا، میزان مطالبات قطعه‌سازان را  ۳۴ هزار میلیارد تومان اعلام کرده و گفت: این در حالی است که چنانچه نرخ اصلاح قیمت‌ها را نیز با این مطالبات معوق محاسبه کنیم، به رقمی در حدود ۳۸ تا ۳۹ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. مبلغ ۱۵ هزار میلیارد تومان از این مطالبات، تعهدات معوق است،6000 میلیارد تومان نیز در قالب خرید دین پرداخت شده و 9000 میلیارد تومان نیز سررسید آن فرا رسیده است.این عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه‌سازی در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: چنانچه مطالبات قطعه‌سازان پرداخت نشود آن هم در شرایطی که تحریم‌ها از یک سو و شیوع کرونا از سوی دیگر فعالان این صنف را در مضیقه قرار داده است، صنعت قطعه‌سازی و به‌تبع آن صنعت خودروسازی، در آینده‌ای نزدیک متوقف خواهد شد.

۳۴۳ میلیون یورو صرفه‌جویی،

در ادامه مهدی مطلب زاده - رییس کمیته ساخت داخل انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با بیان اینکه با افزایش نرخ ارز طی یک سال و نیم گذشته، نهضت ساخت داخل در کشور جانی تازه گرفته و از تیرماه سال گذشته تا تیرماه سال جاری، چهار میز داخلی‌سازی در زمنیه صنعت خودرو و قطعه‌سازی برگزار شده است، اظهار کرد: از برگزاری این میزها ۴۰ درصد صرفه جویی ارزی طبق برنامه‌ریزی‌ها محقق شده است. میزان پیشرفت فیزیکی و صرفه جویی ارزی در این میزها به ترتیب در میز اول ۸۲ درصد و ۶۰ درصد، در میز دوم ۶۵ درصد و ۷۰ درصد، در میز سوم ۵۷ درصد و ۲۷ درصد و در میز چهارم ۵۴.۵ درصد و ۲۵ درصد بوده است.وی افزود: هرچه در فرآیند داخلی سازی جلو می‌رویم، سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای ساخت داخل بیشتر می‌شود که عمده آن نیز ارزی است؛ چراکه قطعات پیچیده‌تر شده و نیاز به فناوری بالاتری دارند. ضمن اینکه با تداوم تحریم‌ها و برخی مشکلات داخلی، این سرمایه‌گذاری‌ها دشوارتر نیز می‌شوند.مطلب‌زاده خاطرنشان کرد: برگزاری میز پنجم نیز منتظر انتخاب وزیر صمت بوده که شامل ۱۶ مجموعه و ۴۳ قطعه خواهد بود و کاهش ارزبری ۲۴۲ میلیون دلاری برای آن پیش‌بینی شده است. تحقق کامل اهداف برگزاری این میزها مستلزم رفع موانع موجود خواهد بود که در این راستا ۱۰ مشوق به دستگاه‌های حاکمیتی و همچنین خودروسازان پیشنهاد شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.