چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

یحیی طلسم پاختاکور را می‌شکند؟

ساعت 24- دو تیم پرسپولیس و پاختاکور ازبکستان در لیگ قهرمانان آسیا سه بار به مصاف هم رفتند که پرسپولیس موفق به شکست حریف ازبک خود نشده و امروز یحیی و شاگردانش باید طلسم شکست ‌ناپذیری پاختاکور برابر پرسپولیس را بشکنند.

پرسپولیس در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به پاختاکور ازبکستان رسید. دو تیم سابقه بازی‌های رودرروی چندانی ندارند و حریف اصلی پرسپولیس در ازبکستان بنیادکار بود. با این حال دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا سه بار به مصاف هم رفتند که پرسپولیس موفق به شکست حریف ازبک خود نشده و امروز یحیی و شاگردانش باید طلسم شکست‌ناپذیری پاختاکور برابر پرسپولیس را بشکنند. کاری که خیلی هم ساده به نظر نمی‌رسد، چون پاختاکور برابر استقلال نشان داد تیم آماده و یک‌دستی دارد و صاحب بهترین خط دفاع بین تیم‌های حاضر در این مرحله است. روی کاغذ شاید نماینده ازبکستان حریف ساده‌تری به نظر برسد، اما نتایج تقابل‌های قبلی دو تیم نشان می‌دهد کار برای پرسپولیس آسان نیست. بیایید تقابل‌های گذشته دو تیم را مرور کنیم.

آغاز تلخ
اولین دوره لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۰۲ آغاز شد و تا پیش از این سال بازی‌ها جام باشگاه‌های آسیا نام داشت. در اولین دوره لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس و پاختاکور با هم در یک گروه قرار گرفتند و بازی‌های این گروه به‌صورت متمرکز در تاشکند ازبکستان بود. در تقابل رودررو این دو تیم پاختاکور با یک گل به پیروزی رسید و پرسپولیس موفق به صعود از گروهش نشد تا اولین تقابل دو تیم خاطره تلخی برای پرسپولیسی‌ها باشد.

تساوی با گل آفساید
لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۹ دو تیم بعد از ۱۷ سال بار دیگر با هم دیدار کردند. این بار میزبان پرسپولیس بود، اما پاختاکور با گل آفساید دقایق ابتدایی پیش افتاد. ماریو بودمیر، مهاجم کروات پرسپولیس، این گل را جبران کرد ولی باز هم سرخپوشان تهرانی موفق به شکست حریف نشدند.

حذف مجدد به دست پاختاکور
بازی برگشت دو تیم از حساسیت بالایی برخوردار بود و پرسپولیس باید برنده از زمین بازی خارج می‌شد، اما این پاختاکور بود که با یک گل به برتری رسید تا پرسپولیس یک هفته مانده به پایان بازی‌های گروهی از دور رقابت‌ها کنار برود. البته در پایان پاختاکور هم از گروهش صعود نکرد.

پرسپولیس دو بار در مرحله گروهی به دست پاختاکور از دور رقابت‌ها کنار رفته و این اولین تقابل دو تیم در مرحله حذفی بازی‌هاست. تک بازی که باید برنده داشته باشد و بهترین فرصت پرسپولیس برای گرفتن انتقام نتایج گذشته است. نتایجی که می‌توانید مشاهده کنید.

مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا (۲۰۰۳-۲۰۰۲)
پاختاکور یک - پرسپولیس صفر

مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا (۲۰۱۹)
پرسپولیس یک - پاختاکور یک
پاختاکور یک - پرسپولیس صفر

پرسپولیس برابر دیگر نمایندگان ازبکستان هم به میدان رفته است. اگر بخواهیم آمار کلی تقابل‌های پرسپولیس با نمایندگان ازبکستان را بررسی کنیم، آن‌ها سه برد، ۴ تساوی و سه باخت در کارنامه دارند. همه چیز بین پرسپولیس و نمایندگان ازبکستان در سال‌های گذشته تقسیم شده، اما این بازی یک برنده دارد و کفه ترازو بعد از این بازی در یک سمت سنگینی خواهد کرد که یحیی و شاگردانش شایستگی قدرت‌نمایی و صعود به مرحله بعدی را دارند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.