پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲

کلاهبرداری گسترده به بهانه فروش ساعت طلا

خبر

ساعت 24-دو نفر از اعضای باند شش‌نفره کلاهبرداری با فروش ساعت‌های قلابی دستگیر شدند و تحقیقات پیرامون این پرونده ادامه دارد. اخبار و شکایات مختلفی از سراسر کشور به اداره 14 پلیس آگاهی رسید مبنی‌بر اینکه چند نفر با ته‌چهره‌های اتباع کشور افغانستان کالاهای قلابی را به‌عنوان کالای اصل و لوکس فروخته‌اند.

گزارش‌های اولیه نشان از این داشت که متهمان پس از شناسایی سوژه‌هایشان به‌بهانه پرسیدن آدرس ترمینال به مال‌باختگان نزدیک می‌شوند و با اظهار قصد فروش ساعت رولکس طلا به‌علت نیاز مالی طعمه‌های خود را فریب می‌دهند و ساعت تقلبی را به قیمت گزافی می‌فروشند و سپس متواری می‌شوند.

با توجه به گسترده‌بودن فعالیت تبهکاران در سراسر کشور، دستور دستگیری اعضای این باند توسط بازپرس دادسرای ناحیه شش تهران صادر شد و تیمی از کارآگاهان به‌طور ویژه بررسی موضوع را برعهده گرفتند.

متهمان در هیچ‌یک از پرونده‌ها از هویت واقعی‌شان استفاده نکرده بودند اما با تلاش مستمر کارآگاهان هویت واقعی یکی از اعضای باند به نام سعید 47ساله شناسایی و در ادامه تحقیقات مشخص شد او سابقه کلاهبرداری به همین شیوه و شگرد در سال‌های اخیر را دارد و پس از آزادی از زندان با تشکیل باندی از شهروندان کلاهبرداری می‌کند. کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی موفق شدند مخفیگاه سرکرده باند را در محدوده جنوب تهران شناسایی و او را با هماهنگی‌های قضائی در عملیاتی پلیسی به‌همراه یکی از اعضای باند به‌نام فرشید 30ساله دستگیر کنند. در بازرسی از مخفیگاه این متهمان دو قبضه سلاح گرم و سرد کشف شد. پس از انتقال متهمان به پلیس آگاهی در همان بدو ورود یکی از شاکیان هر دو متهم را شناسایی کرد و متهمان به ناچار به جرم ارتکابی اعتراف کردند.سعید در اعترافاتش گفت: من و همدست دیگرم از دو سال قبل پس از آزادی از زندان با تشکیل باند شش‌نفره با پرسه‌زنی در سطح شهر تهران و شهرستان‌های دیگر کشور با انتخاب افراد سالخورده که از وضعیت مالی خوبی برخوردار بودند، به‌بهانه پرسیدن آدرس ترمینال به آنان نزدیک می‌شدیم و می‌گفتیم به‌دلیل نیاز مالی شدید ساعت طلای رولکس گران‌قیمت را زیر قیمت بازار می‌فروشیم. پس از اغفال سوژه ساعت قلابی را به قیمت 300 تا 700 میلیون تومان به آنان می‌فروختیم و سپس متواری می‌شدیم. سرهنگ داوودفرد، جانشین پلیس آگاهی تهران، با اشاره به دستور بازپرس پرونده برای انتشار چهره متهمان به‌منظور کشف سایر جرائم ارتکابی گفت: تاکنون 15 نفر از مال‌باختگان در سراسر کشور شناسایی شده‌اند. او با بیان اینکه دستگیری سایر اعضای این باند شش‌نفره در دستور کار قرار دارد، از شهروندان خواست: درصورتی‌که با این شیوه از آنان کلاهبرداری شده است، می‌توانند برای شناسایی تبهکاران و تشکیل پرونده به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند. 

منبع: روزنامه شرق

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.