جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶

ادعای قره‌باغ در مورد بازداشت تروریستی از سوریه

ساعت 24-مرکز اطلاعات جمهوری خودخوانده قره‌باغ کوهستانی مدعی شد تروریستی از سوریه را که جمهوری آذربایجان در درگیری‌های منطقه مورد مناقشه قره‌باغ به کار گرفته بود، دستگیر کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جمهوری خودخوانده قره‌باغ کوهستانی اعلام کرد تروریستی را که به ادعای آن در درگیری‌های منطقه مورد مناقشه قره‌باغ کوهستانی برای طرف آذری می‌جنگیده، دستگیر کرده است.

بنابر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، مرکز اطلاعات جمهوری خودخوانده قره‌باغ کوهستانی در صفحه تلگرام خود اعلام کرد: یگان‌های ارتش یک تروریست دیگر را بازداشت کرده‌اند. حتی یک تحقیق سطحی تردیدی باقی نمی‌گذارد که تروریست‌های دیگری هم در خط مقدم (ارتش جمهوری) آذربایجان حضور دارند. 

  این مرکز افزود نام تروریست مذکور «مهرید محمد الشکر» و از سوریه است. 

پیش‌تر وزارت امور خارجه روسیه هم درخصوص احتمال نفوذ سوری‌ها و لیبیایی‌های حاضر در قره‌باغ، به داخل خاک خود ابراز نگرانی کرد.

«اولگ سیرومولوتف» معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت احتمال نفوذ این مزدوران به داخل روسیه وجود دارد و «البته این خطری است که نمی‌توان انکار کرد. نباید در مبارزه علیه تروریسم سهل‌انگاری کرد».

سیرومولوتف افزود: «ارزیابی تمامی مخاطرات از جمله انواع بالقوه آن و فعال بودن در برابر آن‌ها حائز اهمیت است».

وی خاطرنشان کرد آژانس‌های مجری قانون در روسیه با چشم و گوش باز تحولات حول درگیری‌های قره‌باغ را به طور دقیق و کامل زیر نظر دارند.

پیش از این روسیه، فرانسه و دولت ارمنستان از اعزام تروریست‌های سوری به جمهوری آذربایجان بدست ترکیه خبر داده بودند که این خبرها البته با تکذیب شدید باکو مواجه شده است. در مقابل جمهوری آذربایجان نیز مدعی است که تعدادی از ارمنی‌های سوریه و لبنان و دیگر مناطق جهان خود را برای جنگ به قره‌باغ رسانده‌اند.

جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان بیش از یک ماه است که در منطقه قره‌باغ کوهستانی وارد یک درگیری نظامی شده‌اند و طی این مدت سه بار بر سر توقف درگیری‌ها و آتش‌بس توافق کردند که دو بار در مسکو و بار سوم در واشنگتن و با وساطت طرف آمریکایی حاصل شد. هر سه آتش‌بس فورا نقض شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.