کد خبر 51929
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۶

ساعت 24-کریستیانو رونالدو توانسته است ششمین گلزن برتر جهان باشد. رقیب او لیونل مسی نیز دهمین گلزن برتر تاریخ فوتبال است. این دو بازیکن که سالهاست رقابت انفرادی سختی در کنار رقابت تیمی تیم‌هایشان با یکدیگر دارند حالا به دنبال رسیدن به این قله هستند.

کریستیانو رونالدو و لیونل مسی چند سالی است که به شکستن رکورد عادت کرده‌اند و توانسته‌اند اسم خودشان را در کتاب رکوردها ثبت کنند. این دوفوق ستاره تاکنون رکوردهای زیادی از خود در فوتبال به جای گذاشته اند. هر چند این دو تا به حال رکورد‌های زیادی را در تاریخ به نام خود ثبت کرده اند ولی یک رکورد هست که آنها فاصله زیادی با آن دارد. رکورد بیشترین گل زده در لیگ‌های معتبر اروپا که در حال حاضر در اختیار یک انگلیسی به نام جمی گریوز است.

به گزارش ساعت 24 به نقل از ايسنا، در فهرست برترین گلزنان فوتبال جهان در لیگ‌های معتبر جهان (انگلیس – اسپانیا- آلمان- ایتالیا و فرانسه) لیونل مسی با ۲۶۹ گل زده در رده دهم قرار دارد و فاصله نسبتا زیادی با صدرنشین این فهرست یعنی جمی گریوز دارد. بالاتر از این بازیکن کریستیانو رونالدو است که با ۲۹۱ گل زده در رده ششم قرار دارد.

۱- جمی گریوز. انگلیس / ۳۶۶ گل
۲- گرد مولر. آلمان / ۳۶۵ گل
۳- استیو بلومر. انگلیس / ۳۱۷ گل
۴- دیکسی دین .انگلیس/ ۳۱۰ گل
۵- دلیو اونیس. آرژانتین/ ۲۹۹ گل
۶- کریستیانو رونالدو. پرتغال/ ۲۹۱ گل
۷- گوردن هاجسون. انگلیس / ۲۸۷ گل
۸- آلن شیرر. انگلیس/ ۲۸۳ گل
۹- سیلویو پیولا. ایتالیا/ ۲۷۴ گل
۱۰- لیونل مسی . آرژانتین / ۲۶۹ گل
کد خبر 51929

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.