شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸

توئیتر حساب کاربری رئیس‌جمهور را در اختیار جو بایدن می‌گذارد

ساعت 24 - توئیتر اعلام کرد که در روز تحلیف بایدن حساب کاربری ویژه رئیس‌جمهور به او واگذار خواهد شد. دونالد ترامپ اعلام کرده است که نتیجه انتخابات را به‌رسمیت نمی‌شناسد و از همکاری با تیم بایدن برای انتقال قدرت خودداری می‌کند.

روز بیستم ژانویه ۲۰۲۱ رئیس جمهور منتخب ایالات متحده به‌طور رسمی اداره أمور مملکت را به‌عهده می‌گیرد. هنوز معلوم نیست که آیا رئیس جمهور فعلی تا آن روز شکست انتخاباتی خود را می‌یذیرد و داوطلبانه کاخ سفید را ترک می‌کند یا خیر.توئیتر اعلام کرد، فارغ از این که دونالد ترامپ چگونه رفتار کند، حساب کاربری ویژه رئیس جمهور آمریکا در این شبکه اجتماعی با پسوند @POTUS در اختیار جو بایدن قرار خواهد گرفت.برای توئیتر نتیجه رسمی انتخابات ملاک است، به همین دلیل در توئیت‌هایی که دونالد ترامپ خود را پیروز انتخابات می‌خواند، با خط قرمز هشدار داده می‌شود که نتایج رسمی با ادعای ترامپ هم‌خوانی ندارد.در روز تحلیف بایدن تمامی توییت‌هایی که در حساب‌های توئیتری رسمی رئیس جمهور، همسرش و همکاران او وجود دارد، در بایگانی ملی ایالات متحده  ثبت می‌شوند و جانشینان آنها از این حساب‌های کاربری استفاده خواهند کرد.

این اتفاق هنگام واگذاری أمور به دونالد ترامپ توسط باراک أوباما در سال ۲۰۱۶ نیز رخ داد.

البته ترامپ تاکنون بیشتر از حساب توئیتری شخصی خودش با پسوند realDonaldTrump که ۸۸ میلیون فالوئر دارد استفاده می‌کند تا حساب رسمی.او ار طریق حساب شخصی‌اش ۵۸ هزار توئیت منتشر کرده است. رقیب او جو بایدن کمتر از هفت‌هزار پیام توئیتری انتشار داده است.

دویچه وله

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.