کد خبر: 521899
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶

ساعت 24-وزیر امور خارجه عربستان گفته است که نسبت به رویکرد جو بایدن درباره لزوم تحکیم ثبات سیاسی در خاورمیانه اطمینان خاطر دارد. او همچنین گفته است که مذاکرات با دولت جدید آمریکا شرایط را برای یک همکاری قدرتمند فراهم خواهد ساخت.

پس از شکست دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا، نگرانی مقامات عربستان از احتمال تجدیدنظر در سیاست‌های منطقه‌ای دولت جدید آمریکا افزایش یافته است.خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از ریاض، به اظهارات فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر امور خارجه عربستان و ارزیابی او از سیاست دولت جدید آمریکا پرداخته است.وزیر امور خارجه عربستان گفته است که او نسبت به تداوم سیاست‌های آمریکا در عرصه تحکیم ثبات سیاسی در منطقه مطمئن است.

فرحان در حاشیه نشست سران و رهبران کشورهای "گروه ۲۰" خطاب به خبرنگاران گفته است که دولت بایدن همان سیاست‌هایی را دنبال خواهد کرد که در راستای ثبات منطقه است.وزیر امور خارجه عربستان گفته است که هرگونه گفت‌وگویی بین دولت این کشور با دولت جدید آمریکا به همکاری و تعامل قوی‌تر دو کشور راه خواهد برد.این در حالی است که گفته می‌شود دولت بایدن از ادامه جنگ یمن توسط ائتلاف نظامی به‌رهبری عربستان ناخشنود است. افزون بر آن، به نظر نمی‌رسد که بایدن سیاست حمایت و پشتیبانی دولت ترامپ از محمد بن سلمان را در ارتباط با پرونده قتل جمال خاشقچی ادامه دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی