دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱

افغانستان خطرناکترین کشور برای کودکان

ساعت24-یک سازمان بین‌المللی با بیان اینکه از سال ۲۰۰۵ تاکنون به طور متوسط روزانه در افغانستان پنج کودک کشته و یا زخمی شده‌، این کشور را خطرناک‌ترین کشور دنیا برای کودکان دانست.

سازمان بین‌المللی حمایت از کودکان، افغانستان را خطرناک‌ترین کشور در جهان برای کودکان خواند و اعلام کرد که از سال ۲۰۰۵ تاکنون بیش از ۲۶ هزار کودک در افغانستان کشته و یا زخمی شده‌اند.

براساس گزارش سازمان بین‌المللی حمایت از کودکان، از سال ۲۰۰۵ تاکنون به طور متوسط روزانه در افغانستان پنج کودک کشته شده و یا زخمی شده‌است.

این سازمان از کشور انگلیس خواست تا از نفوذ خود در سطح جهانی استفاده کرده و یک بیانیه سیاسی برای منع استفاده از سلاح‌های منفجره در مناطق پرجمعیت جهان را تایید کند.

در بخشی از این گزارش آمده است که از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹، بیش از ۳۰۰ بار مدارس در افغانستان مورد حمله قرار گرفته که در پی این حملات، ۴۱۰ آموزگار و دانش آموز کشته و یا زخمی شده‌اند.

از سویی دیگر نیز، در این گزارش سازمان بین‌المللی حمایت از کودکان آمده که هفت میلیون کودک در افغانستان با خطر گرسنگی روبه‌رو هستند و سه میلیون کودک زیر پنج سال هم به سوء‌تغذیه گرفتار می‌باشند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.