دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲

تقابل ناو نیروی دریایی آلمان در مدیترانه با کشتی باری ترکیه

ساعت24-آلمان و ترکیه تقابل یک ناو آلمانی با کشتی باری ترکیه در مدیترانه که مشکوک به حمل سلاح به مقصد لیبی بود را تایید کردند.

به دنبال تقابل کشتی جنگی آلمان با یک کشتی باری ترکیه مشکوک به حمل سلاح به مقصد لیبی، ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد که مانع تفحص کامل از سوی نیروهای آلمانی شده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» هم آلمان و هم ترکیه این تقابل را تایید کرده اند. وزارت دفاع آلمان اعلام کرده که نیروهای مستقر در ناوچه هامبورگ آلمان که در قالب ماموریت محوله ازسوی اتحادیه اروپا (آیرینی) به کشتی «روزالین» مشکوک شده و سپس خواستار تفحص این کشتی می‌شوند، اما با ممانعت خدمه کشی ترکیه ای و اعتراض آنها مواجه شده و مجبور به ترک این کشتی ‌شدند.

وزارت خارجه آلمان افزوده که در تفحص صورت گرفته، هیچ مورد مشکوکی یافت نشد. منابع امنیتی ترکیه نیز گفتند که کشتی روزالین حاوی مواد غذایی و رنگ بوده و این کشتی آلمانی بود که قوانین بین‌المللی را نقض کرده است.

یک منبع امنیتی ترکیه در توضیح در اینباره گفت که نیروهای آلمانی بعد از ساعاتی تفحص در صبح دوشنبه  و پی بردن به این که بار این کشتی رنگ،مواد غذایی و بیسکویت است، کشتی را ترک کردند.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان نیز در اینباره گفته که این کشتی از یکشنبه شب در حدود 200 کیلومتری شمال شهر بنغازی در لیبی تحت نظر بود. این دیپلمات آلمانی افزود که کلیه مراحل در این ماموریت به درستی انجام شد.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.