دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶

درگیری در زندانی در سریلانکا، ۸ کشته و ۵۰ زخمی برجا گذاشت

ساعت24-در جریان درگیری‌ها میان زندانیان و زندانبانان یک زندان در کشور سریلانکا، واقع در جنوب آسیا، ۸ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شده‌اند.

 مقامات کشور سریلانکا روز دوشنبه از درگیری میان زندانیان و زندانبانان در زندان «ماهارا» در شهر «کلمبو»، پایتخت این کشور خبر دادند.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، در جریان این در‌گیری‌ها ۸ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شده‌اند.

بر اساس گزارش این رسانه آمریکایی، این در‌گیری‌ها در پی اعتراض زندانیان به افزایش میزان مبتلایان به ویروس کرونا در این زندان به وجود آمد و مقامات این زندان نیز تلاش کردند که معترضان را سر‌کوب کنند.

گفته می‌شود که این زندانیان در هفته‌های اخیر صدای اعتراض خود را بلند کرده‌اند و خواستار افزایش آزمایش کرونا و فراهم آوردن امکان قرنطینه شده‌اند.

درگیری‌های اخیر در این زندان روز گذشته (یکشنبه) زمانی آغاز شد که زندانیان به یک زندانی انتقالی که به ویروس کرونا مبتلا بوده اعتراض کردند.

کشور سریلانکا، واقع در جنوب آسیا در ماه گذشته شاهد افزایش مبتلایان به ویروس کرونا بوده است و زندان این کشور که بیش از اندازه شلوغ هستند به تازگی هزاران مورد ابتلا به این ویروس را به ثبت رسانده‌اند.

سریلانکا تاکنون بیش از ۲۳ هزار مورد مبتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده که از این تعداد ۱۱۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.